Zmiany transferowe w Piaście Żerniki. Przy Osinieckiej inwestują też w infrastrukturę

Sporo dzieje się ostatnio w Piaście Żerniki Wrocław. Nie tylko pod względem transferowym, ale również infrastrukturalnym.

 

Trzech młodych zawodników w Ślęzie Wrocław

W zespole Piasta nastąpiło kilka znaczących zmian personalnych. Drużynę opuścili Grzegorz Nowicki, Michał Szewczyk, Damian Głęboki i Michał Sadyś. Na półroczne wypożyczenie do Apisu Jędrzychowice zdecydował się Robert Pikulicki.

 

Do ekipy prowadzonej od niedawna przez Waldemara Tęsiorowskiego zza między dołączyło czterech wychowanków Śląska Wrocław, którzy występują na bokach obrony i na skrzydłach. Do drużyny powrócili ponadto z wypożyczeń Mateusz Pitek i Bartłomiej Bicz, a z Brazylii wrócił Jhon Do Carmo.

 

W meczach sparingowych Piast odnotował następujące wyniki:

  • Piast – GKS Kobierzyce 7:2
  • Piast – MKP Wołów 3:3
  • Piast – Pogoń Oleśnica 0:3
  • Piast – Zenit Międzybórz 6:2
  • Piast – GKS Mirków 4:0
  • Piast – Galakticos Solna – sobota

 

Jak informuje klubowa strona czwartoligowca, w ostatnim czasie sporo działo się również w zakresie zaplecza przy Osinieckiej. Przygotowano do wysiewu trawy nowe boisko o wymiarach 40×70 m, które służyć będzie już za niedługi czas wszystkim grupom piłkarskim Piasta.

 

Wkrótce powstanie również oświetlenie budowanego, nowego boiska bocznego, a także nawodnienie wszystkich płyt, zarówno głównej, jak i treningowych.

 

źródło: Piast Żerniki Wrocław

 

One thought on “Zmiany transferowe w Piaście Żerniki. Przy Osinieckiej inwestują też w infrastrukturę

  1. Tylko pozazdrościć obiektu…A tymczasem w pobliskim Muchoborze Wielkim użytkujace tamtejsze boisko kluby Sporting Wrocław i WKS Muchobór nie mogą postawić baraków z podstawowym zapleczem sanitarnym (wc,umywalki ,natryski) bo zarząd Zieleni Miejskiej cofnął zgodę na taką inwestycje,bo ktos wniósł sprzeciw przeciwko takiej inwestycji .Mamy XXI wiek,szumne hasło “Wrocław miastem spotkań”,tytuł europejskiej stolicy kultury a kilka baraków z sanitariatami jawi sie komuś jako kosmiczna fanaberia.W obu tych klubach jest w sumie kilka druzyn,Sporting Wrocław ma kilka grup dziecięcych i wszyscy oni funkcjonują na tym boisku tak,jakby czas zatrzymał sie tam w latach tużpowojennych-bez dostępu do bieżącej wody,bez wc,bez chocby jednego prysznica pod którym mozna sie umyć po meczu.Z tego co mi wiadomo,oba kluby podjęły działania w celu poprawy infrastruktury,zrobiono zbiórkę pieniędzy na ten cel (oba kluby sa amatorskie i nie mają funduszy by wszystko zrobić od razu),podobno zamówione zostały kontenery szatniowo-sanitarne oraz trybuny i to wszystko storpedowała decyzja zieleni miejskiej,która najpierw wydała zgodę,by po miesiącu ją cofnąć.Żeby w XXI wieku nie było na obiekcie sportowym najskromniejszego zaplecza sanitarnego to już żenada.Miasto spotkań i europejska stolica kultury….Śmiechu warte

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *