III liga. Miedź II wygrywa w Żmigrodzie, remisy Śląska II, Ślęzy i Zagłębia II

Na inaugurację rundy wiosennej w III lidze w sobotę wygrała tylko Miedź II, niestety kosztem Piasta. Śląsk II i Ślęza zremisowały swoje mecze. Foto-Higiena uległa u siebie Polonii Bytom. W niedzielę Zagłębie II podejmie Ruch Chorzów.

Falstart lidera III ligi. Śląsk II remisuje z Gwarkiem

W pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki III ligi Śląsk II Wrocław zremisował 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Więcej o meczu pod linkiem powyżej. Punktami podzielił się również drugi wrocławski klub – Ślęza. Żółto-czerwoni, po dość bezbarwnym meczu, bezbramkowo zremisowali z ROW-em 1964 Rybnik.

Spośród dolnośląskich zespołów w sobotę komplet punktów zdobyły tylko rezerwy Miedzi. Legniczanie przegrywali w Żmigrodzie od 2 min. po golu debiutującego w Piaście Daniela Stanclika. Końcówka I połowy należała już do gości, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Gdy w 58. min. zrobiło sie 3:1 dla legniczan było wiadomo, że gospodarzom będzie ciężko o punkty. Co prawda w 89. min. na listę strzelców wpisał się kolejny debiutant – Marek Miziniak – ale na doprowadzenie choćby do remisu gospodarzom nie starczyło już czasu. Dla Miedzi strzelali dwaj nastolatkowie – Rafał Adamski – 2 oraz Kamil Niewiadomski, pozyskany zimą ze Stomilu Olsztyn.

Porażkę u siebie zanotowali również gracze Foto-Higieny Gać. Podopieczni Jacka Fojny przegrywali z Polonią Bytom już od 1 min. Pod koniec I połowy doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Marcin Wdowiak, który trafił do Gaci zimą ze Ślęzy. Asystował mu Tobiasz Jarczak, również były gracz Ślęzy.

Niestety, II połowa również zaczęła się kiepsko dla gospodarzy. W 49 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę dostał Jarczak, a dodatkowo goście strzelili gola. Co prawda po kilku minutach goście również grali w osłabieniu, ale gospodarze nie zdołali wyrównać, a w 65 min. stracili trzeciego gola. W 88 min. do bramki gości trafił Marcin Buryło, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego.

W niedzielnym meczu rezerwy Zagłębia Lubin podejmowały Ruch Chorzów. Goście objęli prowadzenie w 9 min. po golu Marcina Kowalskiego. Do zmianie stron do wyrównania doprowadził Jakub Sypek i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

• Śląsk II Wrocław – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1
  • Piast Żmigród – Miedź II Legnica 2:3
  • Ślęza Wrocław – ROW 1964 Rybnik 0:0
  • Foto-Higiena Gać – Polonia Bytom 1:3
  • Zagłębie II Lubin – Ruch Chorzów 1:1
  • Górnik II Zabrze – Stal Brzeg  4:1
  • MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 1:0
  • Rekord Bielsko-Biała – Lechia Zielona Góra 2:1