Koronawirus w piłce. Jedne kluby odwołują treningi, inne organizują sparingi

Różnie reagują kluby niższych lig na Dolnym Śląsku w związku z zagrożeniem koronawirusem oraz odwołaniem na dwa tygodnie rozgrywek. Jedne organizują sparingi, inne odwołują treningi.

 

Pilne! Rozgrywki niższych lig na Dolnym Śląsku przełożone

Przypomnijmy, że DolZPN zdecydował, że wszystkie rozgrywki ligowe i pucharowe w naszym regionie zostały przełożone o dwa tygodnie. Najwcześniej drużyny z niższych lig wrócą na boiska podczas weekendu 28 – 29 marca. Przełożona została również najbliższa, 19. kolejka 3. grupy III ligi, która zostanie rozegrana 13 maja.

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną DolZPN rekomenduje również, aby nie organizować meczów sparingowych. Na mecze kontrolne z pewnością nie będą delegowani sędziowie.

 

Na razie jednak kluby różnie podchodzą do tematu. Jedne są zdecydowane grać, inne na razie czekają z decyzją. Rośnie jednak liczba klubów, które odwołały wszystkie zajęcia, zarówno grup młodzieżowych jak i seniorów. Tych przybywa najwięcej.

 

Sytuacja jest jednak dynamiczna i, niestety, wydaje się, że to nie koniec kłopotów. W czwartek, 12 marca, ma odbyć się nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN. Podczas niego mogą również zapaść kluczowe decyzji co do rozgrywek na różnych szczeblach.

 

 

 

 

3 thoughts on “Koronawirus w piłce. Jedne kluby odwołują treningi, inne organizują sparingi

  1. Ktoś tu chyba jest mistrzem Painta,gratulacje 😀 A tak na serio, jakieś zagrożenie się pojawia, ale nie wpadajmy w paranoję. W meczach od B klasy do IV ligi nie ma aż takiej liczby kibiców a zarażenie”koroną” jest bardziej prawdopodobne w komunikacji miejskiej i w skupiskach dużej ilośći ludzi niż na meczach lokalnych drużyn.. Nastraszyć ludzi i efekty, są widoczne tak, jak to było ze Świńską i ptasią grypą. Oczywiście można zmniejszyć liczbę widzów, ale odwoływanie spotkań i to nie tylko w piłce lub gra przy pustych trybunach mija się z celem. “Dziwny jest ten świat”

    1. a no dziwny jest ten świat, że są jeszcze ludzie myślący tak zaściankowo… to, że Ty i ja nie mamy koronowirusa to bardzo dobrze, ale pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć… we Włoszech olali temat i już cała drużyna Juventusu została poddana kwarantannie, a jeden piłkarz jest zarażony i fakt, wirus jest do wyleczenia, ale nigdy nie wiesz jakie objawy spotkają Ciebie, a już tym bardziej Twoich bliskich, którzy z racji wieku są bardziej narażeni, decyzja DZPN jak najbardziej prawidłowa, a zwłaszcza w tych jak to piszesz niższych ligach gra nie jest tak warta świeczki, zdrowie i życie jest najważniejsze i wiadomo, każdy z nas chce grać, ale jeśli będzie potrzeba całkowitego odwołania rozgrywek to ja jestem za

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *