Wjechały na boisko BMW i urządziły sobie “imprezę”

O wandalach niszczących samochodami boiska w niższych ligach piszemy co jakiś czas. Taka “impreza” zdarzyła się jednak po raz pierwszy.

 

Gdy niższe ligi już nie zagrają… Spadki i awanse na dziś [OKRĘGÓWKA – B KLASA]

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek w Dobroszycach pod Oleśnicą, gdzie gra wicelider 3. grupy wrocławskiej A klasy, miejscowy Dąb. Tak klub zrelacjonował zdarzenie na swoim facebooku:

 

W dniu wczorajszym prezes naszego klubu został poinformowany o wjeździe pojazdu marki BMW na płytę boiska w Dobroszycach. Pojazd został zaparkowany obok ławek dla zawodników rezerwowych. Prezes klubu niezwłocznie udał się na miejsce zdarzenia, wzywając także policję, która nie mogła się pojawić ze względu na panującego wirusa.

 

Jak się okazało, młode dziewczyny spędzały sobie tam miło czas. Dużo ludzi nie wie, ile czasu i pieniędzy poświęca się na przygotowanie murawy do spotkań ligowych (nawozy, paliwo, trawa, wypożyczanie sprzętu). A wszystko zepsuć może taki jeden mały wypadzik i przejażdżka po boisku. W pamięci mamy jedynie płytę boiska Klub Sportowy Borowianka Borowa, gdzie taki incydent zniszczył całą murawę.

 

Informujemy, że nie zostawimy tak tej sprawy. Pismo zostanie przekazane w ręce policji i mamy nadzieję, że wandale zostaną ukarani.

 

fot. Dąb Dobroszyce facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *