To tylko formalność. Rozgrywki w Polsce zawieszone co najmniej do 26 kwietnia

Dziś (20 marca) spółka Ekstraklasa SA oraz PZPN oficjalnie odwołały rozgrywki PKO Ekstraklasy oraz rozgrywek od I ligi do B klasy do 26 kwietnia br. włącznie.

 

Piłka po koronawirusie. Awanse tak, spadki nie. Czy to możliwe?

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

 

Podobny komunikat wydał dziś również Departament Rozgrywek Krajowych PZPN. Poinformował w nim, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi zostały odwołane do 26 kwietnia włącznie.

 

Zawieszono ponadto rozgrywki III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych.

 

To oczywiście tylko formalność, bowiem od dłuższego czasu wiadomo, że zbyt szybko rozrywek ligowych w naszym kraju nie da się wznowić. Czy uda się to w maju? Zobaczymy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *