Klub z A-klasy nie dostał dotacji, pomogli sąsiedzi z okręgówki. I nie tylko…

Błękitni Koskowice nie dostali gminnej dotacji na 2020 rok. Z pomocą przyszli sąsiedzi z Kłębanowic oraz firma Saller Polska.

 

“Światełko w tunelu” gaśnie szybciej niż rozbłysło. Ale…

Błękitni Koskowice grają w II grupie legnickiej A klasy, są beniaminkiem. Jak się okazało, w niedawnym konkursie rozpisanym przez gminę Legnickie Pole na realizację zadań publicznych w dziedzinie sportu, nie dostali dotacji. Powodem był fakt, że ich „oferta nie spełnia wymogów określonych w załączniku do rozporządzenia wójta gminy z dnia 6 marca br.” (za portalem e-legnickie.pl). Jak można się przeczytać w komentarzach internetowych, klub z Koskowic miał złożyć ofertę na nieaktualnym formularzu. Jeśli to jedyna wina, to aż dziwi bierze, że nikt z urzędników nie dał znać przedstawicielom klubu o pomyłce.

 

Nie będę tutaj jednak rozstrzygał sporu między gminą i klubem, bo nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat. Najważniejsze bowiem, że znaleźli się ci, którzy postanowili wspomóc Błękitnych. W występujący w okręgówce Zryw z sąsiednich Kłębanowic wraz z firmą Saller Polska postanowili przekazać sprzęt sportowy o wartości 4000 zł (komplety meczowe oraz dresy treningowe) klubowi z Koskowic.

 

„Nasze derby z Błękitni Koskowice zawsze przysparzały wiele emocji i bardzo chcemy by dalej tak było w przyszłości. W związku z tak trudną sytuacją w jakiej znaleźli się nasi sąsiedzi pragniemy przy współpracy z Saller Polska Dominik Łysak przekazać sprzęt sportowy o wartości 4000 zł (komplety meczowe oraz dresy treningowe) klubowi z Koskowic. Mamy nadzieję, że wspomoże to funkcjonowanie klubu. Nie możemy pozwolić na to by tak zasłużony klub w lokalnej piłce ponownie znikł z piłkarskiej mapy.

Koskowice – Moje miejsce na ziemi, Piotrek Żółkiewski, Janusz Tymków mamy nadzieję, że sprzęt będzie Wam służył już w pierwszej możliwej do zagrania kolejce.

#WdrużynieSIŁA” – czytam na fanpage Zrywu.

 

Na tym jednak nie koniec. Do pomocy przyłącza się również Centrum Sportu Amatorskiego.

„Ideą naszej firmy jest pomaganie lokalnym klubom piłkarskim. To dzięki Wam istniejemy oraz stale rozwijamy się pod każdym względem – dziękujemy!

Obecna sytuacja Błękitni Koskowice nie może pozostać nam obojętna…

#WdrużynieSIŁA dlatego przyłączamy się do akcji Saller Polska oraz VSB Zryw Kłębanowice.

Centrum Sportu Amatorskiego wraz z Gardenika wykona bezpłatne zabiegi pielęgnacyjne poprawiające jakość murawy.

W nadchodzącym tygodniu przeprowadzimy:

Wertykulację płyty

Nawożenie startowe NPK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *