Piłkarze I i II ligi wiedzą już kiedy wrócą na ligowe boiska

PZPN ogłosił terminy, kiedy na boiska mają wrócić kluby I i II ligi. Na razie jednak brakuje szczegółów.

 

Badania lekarskie zawodników ważne 2 miesiące po pandemii?

We wtorek Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował o planach powrotu na boiska drużyn I i II ligi oraz Pucharu Polski. W wydanym oświadczeniu czytamy:

  1. Wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 – 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020.
  2. Zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 zostaną rozegrane 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i finału.

 

Dodano również, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami, decyzja co do III ligi oraz pozostałych rozgrywek kobiet i mężczyzn, młodzieżowych oraz futsalu zapadnie do 11 maja.

 

Na razie nie wiadomo jednak, w jakim trybie mieliby na boiska wrócić I i II-ligowcy. Środki ostrożności takie jak w ekstraklasie trudno będzie zastosować, zwłaszcza że nie wiadomo, kto miałby finansować np. testy dla zawodników, członków sztabów i osób niezbędnych do organizacji meczów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *