Leśnik i… Dla kogo drugie miejsce w IV lidze z jeleniogórskiej okręgówki?

Choć Włókniarz Leśna aktualnie zajmuje w tabeli jeleniogórskiej okręgówki 3. miejsce, prawdopodobnie zagra w przyszłym sezonie w IV lidze. Kosztem drugiej obecnie Victorii Ruszów. 

 

Dodatkowe awanse w okręgu wrocławskim?

Pandemia koronawirusa mocno komplikuje piłkarską rzeczywistość. Rozgrywki są zawieszone, wkrótce w niższych ligach zapewne zostaną zakończone. Jest tam również wiele niewiadomych co do przyszłości nowego sezonu. Oraz tego, w jakich klasach rozgrywkowych zagrają poszczególne drużyny.

 

Na razie nie są to decyzje ostateczne, ale wielce prawdopodobne, że obecny sezon zakończony zostanie z awansami ale bez spadków. Rodzi to sporo komplikacji w grupach, w których mamy na czołowych miejscach drużyny z taką samą liczbą punktów. O ile regulamin dokładnie precyzuje co zrobić w takiej sytuacji, to nie przewiduje on zakończenia sezonu po rundzie jesiennej.

 

Ostatnio pisałem o bardzo skomplikowanej sytuacji (na razie wciąż hipotetycznej) we wrocławskiej B klasie, gdzie może być spory galimatias z awansami do A klasy (link do tekstu powyżej). Zagmatwana sytuacja jest również w jeleniogórskiej okręgówce, gdzie do IV ligi prawdopodobnie awansuje drużyna z 3., a nie 2. miejsca.

 

Liderem jest Leśnik Osiecznica, który o 5 punktów wyprzedza Victorię Ruszów oraz Włókniarza Leśna. Obie drużyny mają po 31 punków. Wiceliderem aktualnie jest Victoria, która wygrała bezpośredni mecz 1:0. Do IV ligi prawdopodobnie awansuje jednak Włókniarz. Dlaczego?

 

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem przy równej ilości punktów zdobytych przez dwie drużyny o kolejności decydują mecze bezpośrednie. Ze względu na fakt, że został rozegrany tylko jeden mecz PZPN i związki wojewódzkie, w tym DolZPN – jak można wywnioskować z wypowiedzi działaczy – stoją na stanowisku, że pod uwagę będzie brany bilans bramek z całego sezonu. A ten lepszy ma Włókniarz (notabene najlepszy w całej okręgówce).

 

Jeśli tak się stanie, powiedzieć powiedzieć, że pech Victorii będzie podwójny. Regulamin rozgrywek w naszym regionie przewiduje bowiem, że w wypadku, gdy bilans meczów bezpośrednich jest równy (w tym przypadku nie jest brany pod uwagę), to o awansie (i spadku) decyduje baraż. Dotyczy to jednak tylko drużyn zajmujących 1. i 2. miejsce w tabeli. A w tej sytuacji mamy do czynienia z miejscami 2. i 3., a stawką jest drugie miejsce premiowane awansem do IV ligi.

 

Obok Leśnika do IV ligi prawdopodobnie więc awansuje trzeci Włókniarz. Piszę prawdopodobnie, bo trzeba pamiętać, że nie są to ostateczne decyzje. Choć najbliżej im do realizacji ze wszystkich scenariuszy.

 

One thought on “Leśnik i… Dla kogo drugie miejsce w IV lidze z jeleniogórskiej okręgówki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *