Niższe ligi: Koniec sezonu od IV ligi do B klasy. Są awanse, nie ma spadków

Koniec sezonu 2019/20 w ligach od IV do B klasy. To najważniejsza decyzja po spotkaniu szefów wszystkich wojewódzkich związków piłki nożnej. Wciąż nie wiadomo jak zakończy się sezon w III lidze.

 

Zmiany w przepisach gry od sezonu 2020/21. Sprawdź

Zgodnie z przewidywaniami zakończyło się czwartkowe posiedzenie prezesów wszystkich ZPN-ów. Postanowiono na nim, że sezon 2019/20 oficjalnie zostanie zakończony. Dotyczy to rozgrywek od IV ligi do B klasy (lub C, jeśli gdzie funkcjonuje).

 

Postanowiono również, że tabele końcowe są to tabele po ostatniej rozegranej kolejce w danej lidze. Na tej podstawie będą awanse do wyższych lig, ale nie będzie spadków.

 

Na razie nie wiadomo co dalej z trzecimi ligami. Tutaj decyzja ma zapaść do 12 maja włącznie, gdy zbiera się zarząd PZPN-u. Przypomnijmy, że w III lidze awanse bez spadków oznaczają, że w przyszłym sezonie np. w 3 grupie III ligi grałoby 21 zespołów. Pamiętajmy, że II liga ma dokończyć rozgrywki, a to oznacza, że mogliby być jeszcze spadkowicze z II ligi (nawet bez spadkowiczów w terminarzu znalazłyby się 42. kolejki).

 

Dodatkowo od sezonu 2020/21 wszystkie III ligi będą prowadzone centralnie przez PZPN. Dlatego, jak powiedział prezes DolZPN Andrzej Padewski na łamach portalu przegladsportowy.pl, o rozstrzygnięciach w III lidze powinien decydować PZPN.

 

„Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja – czytamy w komunikacie na stronie pzpn.pl.

 

W naszym regionie mają zostać jeszcze rozegrane baraże o awans do III ligi, a także inne baraże (jak choćby o awans do wrocławskiej A klasy), a także mecze okręgowego Pucharu Polski. Czy się uda, przekonamy się w wakacje.          

 

3 thoughts on “Niższe ligi: Koniec sezonu od IV ligi do B klasy. Są awanse, nie ma spadków

  1. A jak ostatecznie będzie ustalona kolejność w tabeli przy równej ilości punktów? Czy decyduje mecz bezpośredni ( moim zdaniem prawidłowo) czy różnica bramek ze wszystkich meczów?

  2. Też uważam że bramki są sprawiedliwsze a bezpośrednie spotkanie tylko gdy są odbyte oba spotkania .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *