Drugi awans z rzędu przegrany bramkami. To jakaś klątwa zawisła nad Spartą?

Czy Sparta Wszemirów to najwięksi pechowcy w B klasie na Dolnym Śląsku? Patrząc na to, jak przegrali drugi raz z rzędu walkę o awans do A klasy można tak pomyśleć.

 

44 drużyny w dwóch grupach. Tak wyglądać będzie IV liga?

Tabela po rundzie jesiennej w II grupie wrocławskiej B klasy, która wkrótce zostanie uznana za końcową w sezonie 2019/20, przedstawia się następująco:

  1. KS Dobroszów – 38 pkt., bramki 91:19
  2. Victoria Zawonia – 37 pkt., bramki 81:13
  3. Sparta Wszemirów – 37 pkt., bramki 76:16

 

Awans do A klasy wywalczył mistrz grupy z Dobroszowa, a także wicelider z Zawoni, gdyż promocję uzyska również kilku drużyn z drugich miejsc. Sparta ma co prawda tyle samo punktów co Victoria, ale gorszy bilans bramkowy z całego sezonu (przegrała również bezpośredni mecz).

 

Warto dodać, że gdyby Victoria i Sparta zajęły miejsce 1. i 2., i oba by nie wchodziły dzięki współczynnikowi wicelidera, to o awansie musiałby decydować baraż. Jednak w przypadku miejsc 2. i 3. regulamin nie przewiduje spotkań barażowych.

 

Na nieszczęście dla zespołu z Wszemirowa, taka, wręcz identyczna, sytuacja zdarzyła mu się po raz drugi z rzędu! Przed rokiem również zajął 3. miejsce ze stratą 1 punktu do lidera z Marszowic. Podobnie jak teraz wicelider awansował dzięki współczynnikowi, a Sparta awans przegrała gorszym stosunkiem bramek ze Spartą Skarszyn. Nie wystarczył bilans +98, bo rywal miał +104. W sezonie w meczach bezpośrednich dwa razy padł remis 3:3 – TUTAJ PRZECZYTACIE O TAMTEJ SYTUACJI.

 

Co więcej, Sparta Wszemirów w sezonie 2017/18 zajęła 2. miejsce, ale również musiała obejść się smakiem, bo wtedy z grupy II awansował tylko lider, czyli Burza Godzieszowa.

 

Spartanie jednak się nie poddają. Na ich facebooku czytamy m.in.:

Jednak jak na prawdziwych Spartan przystało, czasu na rozżalanie się nad decyzję Rządu i PZPNu zwyczajnie nie ma. Zakasujemy rękawy i Nasze cele przekładamy na kolejny sezon, który miejmy nadzieję już niedługo się rozpocznie i zostanie w pełni rozegrany do ostatniej ligowej kolejki!

Każdy Spartanin z krwi i kości nie może doczekać się ligowych zmagań o punkty, każdy prawdziwy wojownik i miłośnik gry w niższych ligach nie może doczekać się powrotu na lokalne boiska…

Miejmy nadzieję, że niebawem z uśmiechem na twarzy będziemy godnie reprezentować Swoje teamy w walce o najwyższe cele!

3 thoughts on “Drugi awans z rzędu przegrany bramkami. To jakaś klątwa zawisła nad Spartą?

  1. Ej to co u Was decyduje bramki czy bezpośrednie. Opcja Hutnika czy Motoru? Bo na Mazowszu bezpośrednie, a u was?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *