Baraże i puchary w czerwcu i lipcu. O tych przepisach musisz pamiętać

Sezon 2019/20 został zakończony, ale to nie oznacza, że nie będzie już oficjalnego grania przed nowymi rozgrywkami. Przed nami jeszcze baraże i puchary. O tych sprawach regulaminowych trzeba pamiętać.

 

Co z karami dyscyplinarnymi? Jest jedna ważna zmiana

27 meczów – tyle oficjalnych spotkań czeka nas jeszcze w tym sezonie, a właściwie w przerwie między sezonami. Są to mecze barażowe – w sumie siedem, mecze okręgowego i wojewódzkiego Puchary Polski – w sumie 20. Baraże mają zostać rozegrane do końca czerwca, a puchary do 26 lipca. Oczywiście, o ile sytuacja epidemiologiczna pozwoli.

 

Zanim poszczególne zespoły wyjdą na boiska, muszą pamiętać o szczególnych warunkach, w jakich mecze zostaną rozegrane. Dotyczy to zwłaszcza kar dyscyplinarnych oraz umów (np. wypożyczeń z innych klubów, które kończą się 30 czerwca).

 

O jednej nowości już pisałem (link powyżej). Podczas posiedzenia zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, dodano do Regulaminu Rozgrywek podpunkt (§ 18a), zgodnie z którym okres zawieszenia z powodu koronawirusa nie wlicza się zawodnikowi, który dostał karę dyskwalifikacji czasowej do 6 miesięcy do czasu odbywania kary.

 

Warto pamiętać również, że w meczach barażowych nie mogą wystąpić zawodnicy odbywający karę dyskwalifikacji za otrzymane ostrzeżenia (żółte kartki) lub wykluczenia (czerwone kartki) w sezonie zasadniczym. Analogicznie sytuacja ta dotyczy również rozgrywek Pucharu Polski.

 

Do Regulaminu Rozgrywek dodano również punkt dopuszczający możliwość aneksowania umów dotyczących transferów czasowych, pod warunkiem uzyskania zgody klubu odstępującego oraz zawodnika, celem wydłużenia ich obowiązywania do dnia 31 lipca 2020r. – przepis dotyczy zawodników drużyn, które zagrają będą rozgrywały baraże o pozostałe miejsca premiowane awansem oraz kontynuujące rozgrywko Pucharu Polski edycji 2019/2020.

 

Co prawda wszystkie mecze barażowe mają zakończyć się w czerwcu, ale można sobie wyobrazić sytuację, że jeszcze w tym czasie nie będzie zgody władz na rozgrywanie oficjalnych spotkań.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *