Rafał Makowski nowym zawodnikiem Śląska. Od nowego sezonu

Środkowy pomocnik Rafał Makowski podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Będzie on obowiązywał od nowego sezonu do 30 czerwca 2023 roku.

 

Miedź – Legia w Pucharze Polski: Gdzie oglądać?

Od kiedy Rafał Makowski będzie nowym zawodnikiem Śląska? W normalnych warunkach kontrakty zaczynają obowiązywać od 1 lipca, w tym roku jest inaczej. Bieżący sezon Makowski dokończy w barwach I-ligowego Radomiaka Radom, więc do Wrocławia zapewne trafia na przełomie lipca i sierpnia.

 

– Obserwowaliśmy Rafała od dłuższego czasu i doceniamy duże postępy, które poczynił. W Radomiaku prezentuje równą, wysoką formę i bez wątpienia należy do wyróżniających się zawodników Fortuna 1 Ligi. Wśród jego największych atutów wymienić można wyszkolenie techniczne, przegląd pola oraz doskonałe warunki fizyczne. Rafał dysponuje również bardzo dobrym uderzeniem z dystansu i potrafi wziąć na siebie ciężar kreowania gry. Jesteśmy przekonani, że zawodnik o takiej charakterystyce będzie wzmocnieniem naszej drugiej linii – powiedział na łamach klubowej strony Śląska Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

 

23 latek jest wychowankiem Legii Warszawa. Ma na swoim koncie 7 meczów w ekstraklasie w barwach warszawian. Grał również w Polonii Siedlce, Zagłębiu Sosnowiec, a ostatnio dwa lata spędził w Radomiaku Radom, w barwach którego wyrósł na jednego z najlepszych graczy zaplecza ekstraklasy.

 

– Bardzo się cieszę, że w nowym sezonie dołączę do Śląska Wrocław. Jestem szczęśliwy, ponieważ włożyłem wiele wysiłku, aby wrócić na poziom Ekstraklasy. Mam duże ambicje i dołożę wszelkich starań, aby Śląsk odnosił sukcesy. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu z udziałem wrocławskich kibiców i chciałbym pozytywnie zapisać się w ich pamięci – cytuje Makowskiego strona Śląska.

 

źródło, fot. slaskwroclaw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *