Polonia-Stal Świdnica w III lidze. A przepis o barażach do poprawki

Polonia-Stal Świdnica zagra w III lidze w sezonie 2020/21. Baraże o awans z Apisem Jędrzychowice nie odbędą się. A sam przepis o barażach chyba trzeba zmodyfikować. 

 

Orzeł znów chce szybować wysoko. Dojdzie do „fuzji” z Unią?

To oczywiście na razie nieoficjalne informacje. Na dziś wiadomo tyle, że baraże o awans do III ligi między Apisem Jędrzychowice i Polonią-Stalą Świdnica nie odbędą się. Mistrz zachodniej grupy IV ligi nie dostał bowiem licencji na grę w III lidze i zapowiedział, że nie będzie odwoływał się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych Opolskiego Związku Piłki Nożnej. – Nie chcemy przedłużać tej sytuacji, nie tylko ze względu na nas, ale też naszych rywali, którym gratulujemy awansu i życzymy powodzenia na III-ligowych boiskach – mówi Gerard Jurewicz, trener Apisu.

 

Skoro Apis nie ma szans na granie w III lidze, to rozgrywanie baraży nie ma żadnego sensu. „Szkoda kości” – słyszymy w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej.

 

Teraz świdniczanom zostaje nieoficjalne świętowanie i czekanie na formalne potwierdzenie awansu przez Opolski Związek Piłki Nożnej, który w sezonie 2020/21 będzie prowadził rozgrywki w 3. grupie III ligi.

 

A działacze Dolnośląskiego ZPN-u chyba muszą poważnie zastanowić się nad zmianą regulaminu rozgrywek w punkcie dotyczącym baraży o awans do III ligi. Nadal powinien być to pojedynek mistrzów, ale warto chyba dopisać paragraf mówiący o tym, że do barażu może przystąpić drużyna, która spełnia warunki licencyjne. Wtedy zagrałaby w nim najwyżej sklasyfikowana drużyna w tabeli z licencją.

 

To ważne o tyle, by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji. Przypomnijmy, że w zachodniej grupie IV ligi, którą w momencie zakończenia sezonu z powodu pandemii koronawirusa wygrał Apis, były jeszcze trzy drużyny o krok od wygrania ligi. AKS Strzegom i Karkonosze Jelenia Góra miały tyle samo punktów co jędrzychowianie, a Chrobry II Głogów zaledwie 1 punkt mniej. I każda z nich licencję na III ligę (prawdopodobnie) by dostała.

 

 

 

One thought on “Polonia-Stal Świdnica w III lidze. A przepis o barażach do poprawki

  1. Cała ta sytuacja z dwoma grupami czwartej ligi jest chora. Ale lizanie prowincji trwa dalej. Każdy do czwartej ligi a pózniej kabaret z barażami 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *