Damian Szydziak trenuje ze Ślęzą Wrocław. Trafi tu po raz czwarty?

Damian Szydziak trenuje ze Ślęzą Wrocław. Czy to oznacza, że po raz czwarty trafi do żółto-czerwonych?

 

Terminarz IV ligi i ostateczny podział na grupy [MAPA, TERMINARZE]

We wtorek Ślęza Wrocław rozegrała sparing z drużyną złożoną z Brazylijczyków (tzw. Team Brazylia) szukających klubów w naszym kraju. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego bez większych problemów wygrali, a w drużynie Ślęzy – jak informuje klubowa strona – wystąpiło siedmiu zawodników testowanych.

 

Wśród nich był Damian Szydziak, doskonale znany w klubie. Choć w jego przypadku słowo „testowany” nie jest do końca adekwatne. – Trenuję z drużyną gościnnie – powiedział nam zawodnik.

 

Nie oznacza to jednak, że skrzydłowy nie trafi do III-ligowca. Decyzja ma zapaść po sobotnim sparingu Ślęzy z Foto-Higieną Gać. Przeszkodą może być wiek Szydziaka, który niedawno skończył 31 lat, a we wrocławskiej drużynie stawia się raczej na młodszych zawodników.

 

Ostatnio Szydziak był zawodnikiem LZS Starowice Dolne, a więc beniaminka 3. grupy III ligi. Zespół ten po rundzie jesiennej zajmował ostatnie miejsce w tabeli, ale w przerwie zimowej dokonał dużych wzmocnień z nadzieją na walkę o utrzymanie się. Paradoksalnie, dzięki temu, że sezon został zakończony bez spadków starowiczanie zachowali III-ligowy byt, ale… zrezygnowali z III ligi i w nowym sezonie zagrają w IV lidze.

 

Gdyby Szydziak ostatecznie został w Ślęzie, byłby to już jego „czwarty raz” w klubie. Trafił do niej w 2007 roku. Pokazał się z na tyle dobrej strony, że rok później trafił do Śląska Wrocław. Zaliczył dwa mecze w ekstraklasie, kilka meczów w Pucharze Polski i Pucharze Ligi, a na co dzień grał w drużynie z Młodej Ekstraklasy. Wiosną 2010 roku został wypożyczony do wówczas II-ligowej Ślęzy, a następnie został w niej po zakończeniu umowy ze Śląskiem.

 

Ponownie trafił do Ślęzy – tym razem na pół roku – wiosną 2014 roku. Czy będzie miał jeszcze okazję zagrać w żółto-czerwonych barwach? Przekonamy się już wkrótce.

 

Fot. pilkanozna.slezawroclaw.pl

 

 

One thought on “Damian Szydziak trenuje ze Ślęzą Wrocław. Trafi tu po raz czwarty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *