Damian Szydziak trenuje ze Ślęzą Wrocław. Trafi tu po raz czwarty?

Damian Szydziak trenuje ze Ślęzą Wrocław. Czy to oznacza, że po raz czwarty trafi do żółto-czerwonych?

 

Terminarz IV ligi i ostateczny podział na grupy [MAPA, TERMINARZE]

We wtorek Ślęza Wrocław rozegrała sparing z drużyną złożoną z Brazylijczyków (tzw. Team Brazylia) szukających klubów w naszym kraju. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego bez większych problemów wygrali, a w drużynie Ślęzy – jak informuje klubowa strona – wystąpiło siedmiu zawodników testowanych.

 

Wśród nich był Damian Szydziak, doskonale znany w klubie. Choć w jego przypadku słowo „testowany” nie jest do końca adekwatne. – Trenuję z drużyną gościnnie – powiedział nam zawodnik.

 

Nie oznacza to jednak, że skrzydłowy nie trafi do III-ligowca. Decyzja ma zapaść po sobotnim sparingu Ślęzy z Foto-Higieną Gać. Przeszkodą może być wiek Szydziaka, który niedawno skończył 31 lat, a we wrocławskiej drużynie stawia się raczej na młodszych zawodników.

 

Ostatnio Szydziak był zawodnikiem LZS Starowice Dolne, a więc beniaminka 3. grupy III ligi. Zespół ten po rundzie jesiennej zajmował ostatnie miejsce w tabeli, ale w przerwie zimowej dokonał dużych wzmocnień z nadzieją na walkę o utrzymanie się. Paradoksalnie, dzięki temu, że sezon został zakończony bez spadków starowiczanie zachowali III-ligowy byt, ale… zrezygnowali z III ligi i w nowym sezonie zagrają w IV lidze.

 

Gdyby Szydziak ostatecznie został w Ślęzie, byłby to już jego „czwarty raz” w klubie. Trafił do niej w 2007 roku. Pokazał się z na tyle dobrej strony, że rok później trafił do Śląska Wrocław. Zaliczył dwa mecze w ekstraklasie, kilka meczów w Pucharze Polski i Pucharze Ligi, a na co dzień grał w drużynie z Młodej Ekstraklasy. Wiosną 2010 roku został wypożyczony do wówczas II-ligowej Ślęzy, a następnie został w niej po zakończeniu umowy ze Śląskiem.

 

Ponownie trafił do Ślęzy – tym razem na pół roku – wiosną 2014 roku. Czy będzie miał jeszcze okazję zagrać w żółto-czerwonych barwach? Przekonamy się już wkrótce.

 

Fot. pilkanozna.slezawroclaw.pl

 

 

One thought on “Damian Szydziak trenuje ze Ślęzą Wrocław. Trafi tu po raz czwarty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *