Dominik Nowak nie jest już trenerem Miedzi. Kto następcą?

Dominik Nowak nie jest już trenerem Miedzi Legnica. Kontrakt ze szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron. Nazwisko nowego trenera Miedzi poznamy w ciągu najbliższych godzin.

 

Znamy już wszystkich III-ligowców na sezon 2020/21. Ale jeszcze trzeba poczekać

Dominik Nowak był trenerem Miedzi ponad 3 lata. W pierwszym sezonie poprowadził Miedziankę do Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej legniczanie do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie – ostatecznie do realizacji tego celu zabrakło zaledwie punktu. Mimo spadku trener pozostał na stanowisku i w obecnym sezonie jego celem był powrót z drużyną do krajowej elity.

 

Zbudowany według wytycznych trenera zespół nie prezentował się jednak na miarę oczekiwań. Po wiosennym restarcie rozgrywek było jeszcze gorzej niż jesienią. Legniczanie w kiepskim stylu przegrali mecze z najgroźniejszymi rywalami w walce o awans – Stalą Mielec i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a w starciu z Podbeskidziem dali sobie wydrzeć zwycięstwo w doliczonym czasie gry, mimo gry w przewadze.

 

– Zwolnienie trenera na miesiąc przed końcem ligi nie jest rozwiązaniem, które należy do tych najbardziej profesjonalnych. Chcielibyśmy być klubem, który daje czas trenerowi na dokończenie swojej pracy, w tym korygowanie błędów, które przecież popełnia każdy. Trener Dominik Nowak tego czasu na osiąganie wyznaczonych celów oraz poprawę gry zespołu otrzymał jednak moim zdaniem w Miedzi wystarczająco. Dzisiaj rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron oraz z trzymiesięcznym odszkodowaniem za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, który formalnie wygasał 30 czerwca 2023 roku. Będziemy pamiętać trenera nie tylko jako osobę, z którą świętowaliśmy nasze dotychczasowe największe sukcesy, ale również jako uczciwego i rzetelnego człowieka – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

 

Nowak oprócz historycznego awansu z Miedzią do Ekstraklasy doprowadził legnicki zespół także do półfinału (2019) i ćwierćfinału (2020) Pucharu Polski. W sumie poprowadził Miedź w 109 meczach o stawkę – wygrał 46, zremisował 28 i przegrał 35. Niezależnie od ostatnich wyników na stałe zapisał się w klubowej historii i należy mu się ogromny szacunek.

 

Nazwisko nowego trenera Miedzi poznamy w ciągu najbliższych godzin.

 

fot., źródło: miedzlegnica.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *