Wielkie emocje w Polkowicach. Górnik pokonuje lidera i pnie się w tabeli

Trzy zwycięstwa i 11 strzelonych bramek – oto bilans Górnika Polkowice w ostatnich trzech meczach. W niedzielę beniaminek wygrał z liderem z Łodzi.

 

Puchar Polski Legnica. Zagłębie II gromi, emocje w Jaworze i Górze

O tegorocznym sezonie w II lidze można napisać różne rzeczy, ale z pewnością nie można narzekać na brak emocji i wyrównany poziom. Po 28 kolejkach między 6. miejscem, które daje prawo gry w barażach o awans do I ligi, a 15. miejscem, czyli pierwszym spadkowym, jest zaledwie 8 punktów różnicy.

 

Najlepszym przykładem, jak szybko można spaść w tabeli albo awansować, jest Górnik Polkowice. Po restarcie ligi podopieczni Enkeleida Dobiego przegrali dwa razy i spadli w tabeli na 14. lokatę, ostatnią bezpieczną. Później był remis z rezerwami Lecha Poznań, a następnie rozpoczęła się fantastyczna seria trzech zwycięstw.

 

Po dwóch wyjazdowych wygranych w Siedlcach (3:1) i Toruniu (4:1), Górnik w niedzielę podejmował lidera z Łodzi. Po fantastycznym meczu polkowiczanie wygrali 4:3 po bramkach Marka Opałacza, Eryka Sobkowa, Patryka Muchy i Dominika Radziemskiego. Trzy bramki dla gości strzelił Rafał Wolsztyński.

 

Co ciekawe, wynik 4:3 został ustalony już w 50 min. Gospodarze, mimo że Widzew momentami napierał bardzo mocno, zdołali niezwykle cenne trzy punkty dowieźć do końca spotkania. I za to należą im się równie duże brawa jak za skuteczną i fajną dla oka grę w ofensywie.

 

Trzecia wygrana z rzędu sprawiła, że Górnik wrócił na 8. miejsce w tabeli. Do miejsca dającego grę w barażach traci już tylko 3 punkty. Gracze beniaminka muszą jednak pamiętać, że nad strefą spadkową jest tylko 5 punktów przewagi.

 

Teraz przed podopiecznymi Enkeleida Dobiego trzy mecze wyjazdowe – dwa z zespołami walczącymi o awans, a jeden na boisku ekipy ze strefy spadkowej. Jeśli beniaminek choć zbliży się do postawy z meczu z Widzewem o wyniki chyba możemy być spokojni.

 

fot. ksgornik.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *