Polonia-Stal Świdnica zdobywcą Pucharu Polski w okręgu wałbrzyskim

Polonia-Stal Świdnica zdobyła Okręgowy Puchar Polski w strefie wałbrzyskiej. W finale beniaminek II ligi wygrał w Domaszkowie ze Śnieżnikiem 7:1.

 

Derby Wrocławia w finale Pucharu Polski w okręgu wrocławskim

„Nic dwa razy się nie zdarza” – kibice Śnieżnika Domaszków mogliby sobie dziś zacytować wiersz Wisławy Szymborskiej. Ich drużyna w marcu, w półfinale okręgowego Pucharu Polski w strefie wałbrzyskiej, pokonała niespodziewanie IV-ligową Lechię Dzierżoniów po serii rzutów karnych. Sztuki tej nie udało się powtórzyć w rozegranym dziś finale. Na własnym boisku Śnieżnik musiał uznać wyższość rywala z wyższej klasy rozgrywkowej, który dodatkowo awansował do III ligi.

 

Polonia-Stal wygrała wysoko i zdecydowanie 7:1. Jej dominacja na boisku ani przez chwilę nie podległa dyskusji, choć gospodarzom z klasy A z pewnością nie można odmówić ambicji i woli walki. Co prawda przełożyła się ona tylko na jednego gola, który padł tuż po przerwie, gdy gospodarzy mocniej zaatakowali, ale już sam udział w finale to z pewnością duża sprawa dla zespołu z Domaszkowa.

 

Bramki dla Polonia-Stali strzelali: Dorian Krakowski – 2, a jeden gol samobójczy padł po jego strzale, Szymon Tragarz, Edil De Souza Barros, Grzegorz Borowy i Marcos Pauli Baumgarten.

 

Świdniczanie czekają teraz na rozstrzygnięcia w pozostałych podokręgach, gdzie dziś odbyły się półfinały okręgowego PP, a za tydzień zagrają w półfinale wojewódzkiego PP.

 

One thought on “Polonia-Stal Świdnica zdobywcą Pucharu Polski w okręgu wałbrzyskim

  1. “Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyła terminy rozegrania poszczególnych rund Pucharu Polski na szczeblu okręgowym oraz wojewódzkim. W sumie, jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, do rozegrania zostało 20 meczów.

    • 27 czerwca, godz. 17 – 1/4 finału PP w okręgach Legnica i Wrocław
    • 4 lipca, godz. 17 – 1/2 finały PP w okręgach Jelenia Góra, Legnica i Wrocław
    • 8 lipca, godz. 18 – finały Pucharu Polski we wszystkich okręgach”

    a 11 lipca półfinały wojewódzkie czy Ktoś w wałbrzyskim znów kombinuje aby być lepszym od innych ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *