Uratuje Chrobrego i przejdzie do Śląska? Nowy bramkarz we Wrocławiu

Michał Szromnik podpisał dwuletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Do 25 lipca będzie jeszcze reprezentował barwy Chrobrego Głogów, z którym walczy o utrzymanie się w I lidze.

 

Okręgowy Puchar Polski. Jeden finał i półfinały w trzech podokręgach [TRANSMISJE]

Michał Szromnik ma 27 lat. Do Chrobrego dołączył przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Do głogowskiej bramki wszedł w 3. ligowym meczu i nie oddał miejsca w składzie do dziś, walnie przyczyniając się do zdobycia wielu punktów przez Chrobrego. W 28 meczach wpuścił 33 gole i aż 10 razy zachował czyste konto.

 

– Michał regularnie bronił w I lidze, prezentując wysoką formę. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, jest dobrze wyszkolony technicznie i ma ambicje, by robić stałe postępy w swojej grze. Z pewnością posiada potencjał i umiejętności, by walczyć o miejsce w bramce na poziomie Ekstraklasy – powiedział klubowej stornie Krzysztof Osiński, trener bramkarzy Śląska.

 

Chrobry po trzech wygranych z rzędu mocno odskoczył w tabeli od strefy spadkowej, choć zapas punktowy nie jest duży. I wciąż głogowianie muszą walczyć o zachowanie ligowego bytu. Z Szromnikiem w wysokiej formie będzie z pewnością o to łatwiej.

 

Wychowanek Gedanii Gdańsk ma za sobą również występy Arce Gdynia, szkockim Dundee United, Bytovii Bytów oraz Odrze Opole.

 

Nowy bramkarz w Śląsku zapewne przesądza o odejściu z klubu Daniela Kajzera, który łączony jest z Arką Gdynia.

 

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *