Oficjalne otwarcie kompleksu na Kłokoczycach. Ślęza w końcu ma swój dom

Centrum Piłkarskie Ślęza Wrocław ? Kłokoczyce – najnowocześniejszy kompleks sportowy na Dolnym Śląsku – oficjalnie otwarte. Najstarszy klub we Wrocławiu w końcu ma swój dom.

 

Transferowy hit w IV lidze? Leciejewski blisko beniaminka

Choć piłkarze zdążyli już zagrać oficjalny mecz, a już wcześniej odbywały się zajęcia pod balonem ? to właśnie dziś, 16 lipca 2020 roku ? oficjalnie otwarte zostało Centrum Piłkarskie Ślęza Wrocław ? Kłokoczyce. Po latach tułaczki po stadionach we Wrocławiu i nie tylko, piłkarki i piłkarze Ślęzy Wrocław oraz Akademii Piłki Nożnej Ślęzy mogą w końcu powiedzieć, że grają u siebie.

 

– Nieprawdopodobnie znamiennym i wyjątkowym jest fakt, że akurat w 75. rocznicę urodzin 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław otwieramy nasz nowy dom, nasze piłkarskie serce. Jak Państwo słyszeli i zobaczyli, jest to najnowocześniejsze centrum piłkarskie we Wrocławiu, ale z całą pewnością również w Polsce jest się czym pochwalić ? powiedziała Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.

 

W Centrum wchodzą dwa boiska typu orlik, stadion główny oraz perła w koronie ? boisko przykryte balonem, największy w Polsce tego typu obiekt. Stadion centralny spełnia wszystkie wymagania licencyjne III ligi, w której obecnie występują piłkarze Ślęzy, a przystosowanie się do warunków oczekiwanych na wyższych poziomach rozgrywkowych nie będzie większym problemem. Docelowo trybuna dla kibiców, która pomieści ok. 1000 widzów, będzie zadaszona. Murawa jest w pełni oświetlona, co pozwala rozgrywać spotkania o każdej porze dnia? i nocy.

 

– Ślęza to klub ludzi z pasją i marzeniami. To miejsce jest dowodem na to, że marzenia się spełniają. Wrocław jest miastem, które pozwala marzyć i pozwala te marzenia realizować. Bardzo, bardzo cieszę, że nam się udało. Mam do tego miejsca wielki sentyment, bo od strony urzędowej starałem się robić wszystko, co w mojej mocy i przekonywać do tego, że warto zaufać ludziom, którzy mają pasję i kochają sport. Ten projekt powstał właśnie na zaufaniu i pasji – powiedział podczas otwarcia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

 

Chlubą obiektu jest boisko przykrytym balonem, które gwarantuje komfortowe warunki do gry niezależnie od aury. Już pół metra od końca pokrywy ma ona dwa metry wysokości, dzięki czemu można wykonywać rzuty rożne skupiając się na jak skutecznym zagraniu piłki zamiast na tym, czy zahaczy ona o dach. Takich warunków mogą pozazdrościć nawet ekstraklasowe kluby. Gdy zachodzi taka potrzeba, pełnowymiarowa płyta zamienia się w aż siedem boisk do gry, każde o wymiarach 20×40 metrów. Akcja może toczyć się non stop na każdym skrawku sztucznej murawy.

 

Na tym jednak nie koniec. Na działce przylegającej do Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław ? Kłokoczyce w przeciągu kilku lat powstanie wielofunkcyjna hala sportowa, która przede wszystkim będzie domem dla lekkoatletów z całego regionu, a także domem koszykarek Ślęzy Wrocław. Podobnie jak część piłkarska, również i hala będzie dostępna dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

 

fot., źródło: Ślęza Wrocław

 

2 thoughts on “Oficjalne otwarcie kompleksu na Kłokoczycach. Ślęza w końcu ma swój dom

  1. …Kłokoczyce to pseudodom, dom Ślęza ma jeden – Wróblewskiego i to się nigdy nie zmieni… na Kłokoczycach mógłby się kiedyś reaktywować Lotnik, bo to był jego dom, a tak pomieszanie z poplątaniem, nie szanuje się we Wrocławiu tradycji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *