A jednak! Damian Szydziak znów w Ślęzie Wrocław. Po raz czwarty

Damian Szydziak został zawodnikiem Ślęzy Wrocław. Chciałoby się napisać nowym, ale w jego przypadku raczej nowym-starym.

 

Pożegnania w Ślęzie. Lewy wraca do Śląska, Pepsi przechodzi do Bielawianki

Przed kilkoma tygodniami pisałem, że Damian Szydziak trenuje ze Ślęzą Wrocław. Sam zawodnik przyznał wtedy, że jego udział w zajęcia i sparingach był niejako gościnny. Choć nie ukrywał, że chętnie zostałby w klubie. Przeszkodą mógł być jego wiek, bowiem niedawno skończył 31 lat, a we wrocławskiej drużynie stawia się raczej na młodszych graczy.

 

Okazuje się jednak, że trener Grzegorz Kowalski uznał, że przyda mu się bardziej doświadczony zawodnik w kadrze. Jak poinformowała Ślęza na swojej stronie, Szydziak dołączył do kadry III-ligowca. 

 

Dla wychowanka Strzelinianki to już „czwarty raz” w klubie. Po raz pierwszy trafił do Ślęzy w 2007 roku jako 17 latek. Pokazał się z na tyle dobrej strony, że rok później był już w Śląsku Wrocław. Zaliczył dwa mecze w ekstraklasie, kilka meczów w Pucharze Polski i Pucharze Ligi, a na co dzień grał w drużynie z Młodej Ekstraklasy. Wiosną 2010 roku został wypożyczony do wówczas II-ligowej Ślęzy, a następnie został w niej po zakończeniu umowy ze Śląskiem.

 

Ponownie do Ślęzy – tym razem na pół roku – przeszedł wiosną 2014 roku. Teraz będzie jego czwarty – i zapewne ostatni – raz. Sam zawodnik ma nadzieję, że jeszcze uda mu się z nowym-starym klubem namieszać w III lidze.

 

– Ostatni dzwonek na poważne granie, zostało mi najwyżej kilka lat szczytu formy fizycznej, więc każdy trening oraz mecz jest ważny i podchodzę do niego z pełną koncentracją, pełną motywacją, wierząc, że mogę lub będę się jeszcze cieszyć rywalizacją na wyższym poziomie. Cel to gra w niedługim czasie na poziomie centralnym, najlepiej ze Ślęzą Wrocław. Zakasam rękawy oraz oczekuje tego od innych w zespole – powiedział klubowej stronie internetowej nowy gracz żółto-czerwonych.

 

Fot. pilkanozna.slezawroclaw.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *