4LigaWschód. Polonia Trzebnica i AKS Strzegom pierwszymi liderami

Pierwsza kolejka we wschodniej grupie IV ligi zdecydowanie dla gospodarzy, którzy wygrali (do soboty) wszystkie mecze oprócz jednego. Pierwszy liderem została Polonia Trzebnica, do której w niedzielę dołączył AKS Strzegom.

 

Derby dla Bielawianki. Faworyt pokazał moc, debiutant strzelił 2 gole

Na ten dzień zawodnicy i kibice IV-ligowych drużyn czekali ponad siedem miesięcy. W końcu jednak udało się rozpocząć nowy sezon. W jednym z ciekawiej zapowiadających się meczów 1. kolejki, rozegranych już w piątek derbach Bielawianka – Lechia Dzierżoniów gospodarze wygrali 4:1. Więcej o tym spotkaniu pod linkiem powyżej.

 

Pierwszym liderem została Polonia Trzebnica, która rozbiła u siebie Orła Ząbkowice Śląskie 5:0. Obie drużyny przeszły przed sezonem spore zmiany kadrowe, jak na razie lepiej one zafunkcjonowały w ekipie z Trzebnicy. Bramki dla Polonii strzelali: Adrian Bergier, Andrei Rats, Filip Rojewski i Przemysław Stasiak, a jeden gol był samobójczy.

 

Z wysokiego C zaczęły również ekipy z Kłodzka i Wołowa, które pokonały swoich rywali po 4:0. Nysa podejmowała Pogoń Pieszyce. Dwie bramki w nowych-starych barwach zdobył Mikołaj Kotfas, który wrócił do Kłodzka po ośmiu latach, które spędził we Wrocławiu, najpierw Śląsku Wrocław, a ostatnio Piaście Żerniki. Po jednym golu dołożyli Krzysztof Pietrzykowski i Bartosz Mróz.

 

Wołowianie z kolei podejmowali LKS Bystrzycę Górną. Bramki strzelili: Marek Gacek – 2, Marcin Berestecki oraz Krystian Włodarczyk. W bramce gospodarzy zadebiutował Piotr Leciejewski.

 

To była bardzo dobra kolejka dla gospodarzy, którzy wygrali wszystkie mecze oprócz jednego. W Marcinkowicach Sokół rozprawił się z Piastem Nowa Ruda 4:2. Gospodarze objęli prowadzenie w 8 min. po trafieniu Oleha Spirova, a w 19 min. było już 2:0 (na listę strzelców wpisał się Jakub Wnęk). Zaraz po przerwie gola kontaktowego strzelił Bartosz Chabrowski, a od 55 min. gospodarze grali w “10” po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Kuleja. Mimo tego gracze Sokoła dołozyli kolejne dwie bramki autorstwa Jana Leończyka (rzut karny) i Piotra Ficonia. Wynik spotkania na 4:2 ustalił z rzutu karnego Chabrowski.

 

W Oławie Moto-Jelcz po golu Krzysztofa Gancarczyka pokonał Piasta Żerniki. Również jednym golem, tyle że 2:1, Sokół Wielka Lipa wygrał z GKS-em Mirków. Goście prowadzili po trafieniu Grzegorza Zygadło, na które odpowiedzieli Igor Wargin i Artur Kierat.

 

Jedyne 3 punkty dla gości, to wygrana Mechanika Brzezina w Prusicach. Przyjezdni zwyciężyli 4:1 po golach Kacpra Korkosza, Przemysława Ujasa, Łukasza Denek i Kacpra Jedziniaka.

 

W jedynym niedzielnym meczu Orzeł Lubawka uległ AKS-owi Strzegom 0:5. Dla strzegomian bramki strzelali Kamil Sadowski, Dawid Domaradzki, Damian MIgalski, Roland Eemeka, a jedno trafienie było samobójcze. 

 

1. kolejka IV liga wschód

  • Moto Jelcz Oława – Piast Żerniki 1:0
  • Nysa Kłodzko – Pogoń Pieszyce 4:0
  • MKP Wołów – LKS Bystrzyca Górna 4:0
  • Polonia Trzebnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 5:0
  • Sokół Wielka Lipa – GKS Mirków 2:1
  • Bielawianka Bielawa – Lechia Dzierżoniów 4:1
  • Sokół Marcinkowice – Piast Nowa Ruda 4:2
  • Orzeł Prusice – Mechanik Brzezina 1:4
  • Orzeł Lubawka – AKS Strzegom 0:5
  • pauza: Unia Bardo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *