Ruszyła III liga. Zagłębie II i Ślęza na czele. Cenna wygrana Foto-Higieny

Za nami mecze dolnośląskich klubów w 1. kolejce III ligi. Mecze w większości udane. Zwłaszcza na wyjazdach. Zagłębie II i Ślęza są nawet pierwszymi liderami.

Słodko-gorzka inauguracja. Polonia-Stal prowadziła, ale przegrała z Ruchem

Nasz beniaminek w III lidze, Polonia-Stal rozpoczęła sezon od meczu z Ruchem Chorzów. Świdniczanie nawet prowadzili 2:0, ale ostatecznie ulegli 2:4. Więcej o meczu pod linkiem powyżej.

Pierwszym liderem zostały rezerwy Zagłębia Lubin, który wygrały w Tarnowskich Górach 4:0. Już do przerwy podopieczni Adama Buczka prowadzili 3:0, a na listę strzelców wpisali się Adam Borkowski, Bartosz Zynek i Kacper Lepczyński. Po przerwie mecz się wyrównał, ale do siatki trafił tylko Błażej Czuban.

– Ciężko jest nie być zadowolonym po takim meczu. Zagraliśmy dobre spotkanie. Mieliśmy przetarcie w Pucharze Polski, dziś realizowaliśmy nasze założenia, za co chcę naszym zawodnikom podziękować. Realizujemy swoje cele, po pierwszym meczu nie wybiegamy w przyszłość – podsumował trener Miedziowych.

Ostre strzelanie urządziła sobie w Legnicy Ślęza Wrocław, choć jej mecz z Miedzią II był bardziej wyrównany. Pierwszego gola strzelił w swoim debiucie weteran Adam Samiec. Po zmianie stron legniczanie mieli kilka okazji do wyrównania, ale żadnej nie wykorzystali, za co zostali mocno skarceni. Między 75. a 81. min. wrocławianie strzelili bowiem 3 bramki. Trafiali Brazylijczyk Guilherme oraz dwa razy Robert Pisarczuk (w tym raz z karnego) i zrobiło się 4:0 dla gości. Chwilę potem honorowego gola dla gospodarzy zdobył Bruno.

Cenne trzy punkty z Nysy wywiozła Foto-Higiena Gać. Goście objęli prowadzenie w 16 min. po samobójczym trafieniu głową do bramki w wykonaniu Łukasza Chodygi. Wyrównał w 62 min. Daniel Golus. Wynik na 2:1 dla przyjezdnych ustalił 10 minut później Marcin Przybylski. Warto dodać, że zwycięstwa prawdopodobnie by nie było, gdyby nie kilka bardzo dobrych interwencji debiutującego w bramce Foto-Higieny Damiana Jaroszewskiego.

Ostatnie nasz III-ligowiec – Piast Żmigród – rozpoczynał sezon na ciężkim terenie w Pawłowicach Śląskich. Losy tego meczu rozstrzygnęły się w II połowie. Pniówek prowadził o po bramce niezawodnego Wojciecha Caniboła w 58. min. Wyrównał pod koniec spotkania Marek Miziniak.