Słodko-gorzka inauguracja III ligi. Polonia-Stal prowadziła, ale przegrała z Ruchem

Na inaugurację III ligi beniaminek ze Świdnicy podejmował Ruch Chorzów. Do przerwy Polonia-Stal prowadziła 2:0, ale po zmianie stron musiała uznać wyższość rywala.

Derby dla Bielawianki. Faworyt pokazał moc, debiutant strzelił 2 gole

To było wielkie święto w Świdnicy. Pierwszy mecz nowego sezonu i od razu najbardziej utytułowany rywal w stawce, a także jeden z głównych faworytów do awansu. Mimo tego zawodnicy Rafała Markowskiego nie zlękli się rywala i w I połowie zagrali świetny mecz.

Gospodarze od początku zaatakowali i w 13 min. cieszyli się z gola autorstwa Doriana Krakowskiego. Minęło 12 minut i było 2:0. Do wybitej przez obrońcę piłki dopadł Wojciech Szuba i pięknym strzałem w okienko podwyższa prowadzenie gospodarzy.

Chorzowianie później mocniej zaatakowali, ale do przerwy nie byli wstanie wiele wskórać. Niestety, po zmianie stron złapali wiatr w żagle, a gospodarze – których wiele kosztowała pierwsza połowa – głównie się bronili.

Na rozpędzonych graczy Ruchu to było za mało. W 55 min. Łukasz Janoszka zagrywa do Mariusza Idzika i jest 1:2. Mija siedem kolejnych minut i mamy remis po bramce Michała Mokrzyckiego.

Goście nie zwalniają i w końcówce dobijają świdniczan. Najpierw Kacper Kawula, a chwilę potem Piotr Kwaśniewski i jest 2:4.

Takim rezultatem kończy się mecz. Gospodarze przegrywają, ale w I połowie pokazali, że w III lidze nie powinni być chłopcem do bicia i sprawią jeszcze niejedną niespodziankę.