Miedziowe derby w III lidze dla rezerw Zagłębia Lubin

W pierwszym meczu 2. kolejki 3. grupy III ligi rezerwy Zagłębia zmierzły się z rezerwami Miedzi Legnica. Derby regionu dla lubinian.

 

Już oficjalnie! Mecz Ślęza – Pniówek przełożony z powodu koronawirusa

Obie drużyny przystępowały do meczu w odmiennych nastrojach. W pierwszej kolejce lubinianie gładko wygrali w Tarnowskich Górach z Gwarkiem, z kolei legniczanie ulegli u siebie Ślęzie. Zawodnicy Miedzi II rozpoczęli więc z mocny postanowieniem zdobycia punktów i szybko udało im się wyjść na prowadzenie. W 16 min. celnym strzałem dośrodkowanie z prawej strony wykończył Rafał Adamski.

 

Goście niedługo potem mieli nawet sytuację na drugiego gola, ale jej nie wykorzystali, a wkrótce był już remis. W 27 min. Jakub Rogalski z bliska dobił obroniony strzał kolegi.

 

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania gospodarze już prowadzili po uderzeniu Daniela Dudzińskiego. Legniczanie starali się doprowadzić choćby do remisu, ale nie zdołali już pokonać Krystiana Kalinowskiego. Sami za to stracili trzeciego gola. W 76 min. Bartłomiej Kłudka potężnym strzałem po ziemi ustalił wynik meczu na 3:1.

 

Lubinianie, ze świetnym bilansem 6 punktów i bramki 7:1, wrócili na fotel lidera. Przynajmniej do zakończenie całej kolejki.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *