4LigaZachód. Stal nowym liderem. Mecz kolejki dla Karkonoszy

Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Po 4. kolejkach mamy nowego lidera, którym została Stal Chocianów. W meczu na szczycie Karkonosze pokonały Chrobrego II. Kolejna porażka Apisu. 

 

4LigaWschód. Derby dla Polonii, historyczne zwycięstwo Orła

W meczu na szczycie Karkonosze Jelenia Góra podejmowały rezerwy Chrobrego Głogów. Goście prowadzili od 36 min. po bramce Kacpra Pietrzczyka. Gospodarze wyrównali w 45 min., a na listę strzelców wpisał się Paweł Niemienionek. Rozstrzygnięcie padło w 84 min. po golu Szymona Sołtysika. Wtedy głogowianie grali od pięciu minut w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Pietrzczyka.

 

Liderem po sobotnich meczach została Odra Ścinawa, która grała w Jędrzychowicach z Apisem. Gospodarze prowadzili od 3 min. po samobójczym trafieniu Dawida Bogunia. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Najpierw gola strzelił Patryk Długosz, a chwilę później wynik meczu ustalił Patryk Obiała. Gospodarze pozostali więc jedynym zespołem w lidze bez zdobyczy punktowej.

 

Odra z liderowania cieszyła się tylko jeden dzień, do niedzielnego spotkania Stal Chocianów – Kuźnia Jawor. Gospodarze wygrali 2:0 po golach Mateusza Otockiego i Rafała Burdy. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Stalówki, w której składzie było dziś aż 9 młodzieżowców.

 

Aż sześć goli oglądali kibice w Osiecznicy, gdzie Leśnik podejmował Spartę Rudna. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po golach Dawida Kałużyńskiego i Daniela Ziółkowskiego. Ziółkowski po przerwie dołożył jeszcze dwie bramki kompletując hat-tricka. Dla gości trafiali Łukasz Ostrowski oraz Robert Malawski i spotkanie zakończyło się rezultatem 4:2.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie również gracze Prochowiczanki, którzy rozbili KS Legnickie Pole 5:1. Łupem bramkowym dla gospodarzy podzielili się Kamil Kochan, Mikołaj Skorupka, Tomasz Wojciechowski, Dawid Waksmundzki i Szymon Kostyszak. Dla gości honorowe trafienie zaliczył Adam Wasilewski.

 

W meczu Mewy Kunice z Orkanem Szczedrzykowice padała tylko jedna bramka. W 26 min. gola zdobył Maciej Pilarowski, który 10 minut później otrzymał czerwoną kartkę. Mimo osłabienia goście dowieźli 3 punkty do końca spotkania. 

 

Jeden gol rozstrzygnął także losy spotkania w Gryfowie Śląskim, gdzie Gryf uległ Orli Wąsosz 0:1. Bramkę już w 9 min. zdobył Wiktor Kaczanowski.

 

Bez goli tymczasem zakończyło się spotkanie w Leśnej, gdzie Włókniarz podzielił się punktami ze Spartą Grębocice.

 

Spotkanie Konfeks Legnica – Górnik Złotoryja zostało przełożone ze względu na kwarantannę zawodników ze Złotoryi. 

 

4. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • Gryf Gryfów Śląski – Orla Wąsosz 0:1
  • Stal Chocianów – Kuźnia Jawor 2:0
  • Prochowiczanka Prochowice – KS Legnickie Pole 5:1
  • Mewa Kunice – Orkan Szczedrzykowice 0:1
  • Leśnik Osiecznica – Sparta Rudna 0:0
  • Włókniarz Leśna – Sparta Grębocice 2:4
  • Apis Jędrzychowice – Odra Ścinawa 1:3
  • Karkonosze Jelenia Góra – Chrobry II Głogów 2:1
  • Konfeks Legnica – Górnik Złotoryja – 2 września
  • pauza: Lotnik Jeżów Sudecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *