KeezaOkrWRO. Dużo goli i emocji. Pogoń nowym liderem, derby dla GKS-u

4. kolejka wrocławskiej Keeza klasy okręgowej za nami. To była kolejka obfitująca w gole, emocje i zwroty akcji w meczach. Nowym liderem została Pogoń Oleśnica.

 

KeezaOkrWRO. WKS rozbił Barycz w meczu na szczycie

Wydarzeniem 4. kolejki wrocławskiej Keeza Okręgówki był mecz w Wierzbicach, gdzie WKS pokonał Barycz Sułów 5:1. Więcej o tym spotkaniu pod linkiem powyżej.

 

Potknięcie lidera z Sułowa wykorzystała Pogoń Oleśnica, która po wygranej z Odrą Malczyce wskoczyła na 1. miejsce w tabeli. Goście prowadzili po I połowie, po golu do szatni autorstwa Denisa Puzio. Druga odsłona należała jednak do gospodarzy. Filip Szczypkowski x 2, Adrian Miodek i Kacper Korcik i skończyło się 4:1 dla gospodarzy.

 

Na 2. miejsce wskoczył Orzeł Pawłowice, który grał na ciężkim terenie w Sobótce. I rzeczywiście był to ciężki mecz dla wrocławian, którzy wcale nie musieli wygrać, gdyby gospodarze mieli lepiej nastawione celowniki. Zachód objął prowadzenie w 19 min. po golu Adama Kowalczyka, ale Orzeł szybko odpowiedział. I to nie raz, a dwa razy. W II połowie wyrównał Tomasz Rajczakowski, ale goście zdołali strzelić trzeciego gola z rzutu karnego i wygrać 3:2.

 

Tyle samo punktów – 9 – co Orzeł i Barycz ma również beniaminek z Godzieszowej, który grał w Goszczu z Wiwą. Goście nie dali większych szans niedawnemu IV-ligowcowi wygrywając 4:0. Bramki strzelali: Kamil Baś, Maciej Fitowski, Kacper Belica i Jarosław Kotwicki.

 

Dobrze poczyna sobie również beniaminek z Międzyborza, choć mecz w Siechnicach długo był wyrównany. Prowadzenie w spotkaniu Energetyk – Zenit zmieniało się w I połowie kilka razy. Po zmianie stron goście odskoczyli na 4 gole i już nie dali się doścignąć. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:6. Gole zdobywali: Paweł Szymiczek, Marcin Józefowicz – 2, Kacper Stańko oraz Szymon Rusiecki – 2, Dawid Wołkowski – 2, Bartłomiej Kruszyński i Łukasz Galik.

 

Goli i emocji nie brakowało również w Żórawinie, gdzie KS podejmował Czarnych Jelcz-Laskowice. Pierwsza faza meczu należała do gości, którzy swoją przewagę udokumentowali golem Grzegorza Lwa. Gospodarze obudzili się w ostatnim kwadransie i od razu strzelili dwa gole. Wyrównał Przemysław Kiełcz, a na 2:1 podwyższył z rzutu karnego Oskar Chojnacki. Zaraz po zmianie stron wyrównał rezerwowy Radosław Florek. Gospodarze odpowiedzieli również golem rezerwowego – Mateusza Królika, a na 4:2 podwyższył Andrei Daniluk. Czarni za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale zdołali strzelić już tylko jednego gola autorstwa Aleksandra Mulyka.

 

Sporo działo się również w derbach gminy Kobierzyce, w których GKS podejmował Galakticos Solna. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie, a gospodarze szybko wyrównywali. Na gola Mateusza Drabickiego odpowiedział Mateusz Jaskólski, a po trafieniu Filipa Janiaka strzelił Piotr Kozłowski. Zwycięstwo i 3 punkty GKS-owi zapewnił w 93 min. meczu Piotr Prokop.

 

W niedzielę Polonia Środa Śląska wygrała we Wrocławiu z Parasolem 5:0. Bramki strzelali: Marcin Antosiewicz, Krzysztof Rożek, Adam Andrusiak, Mateusz Wójcik i Jakub Więckowski.

 

Mecz Kolektyw Radwanice – Strzelinianka został przełożony na 26 sierpnia z powodu kwarantanny zawodników ze Strzelina.  

 

4. kolejka

  • Pogoń Oleśnica – Odra Malczyce 4:1
  • Energetyk Siechnice – Zenit Międzybórz 4:6
  • Zachód Sobótka – Orzeł Pawłowice 2:3
  • Wiwa Goszcz – Burza Godzieszowa 0:4
  • KS Żórawina – Czarni Jelcz-Laskowice 4:3
  • WKS Wierzbice – Barycz Sułów 5:1
  • GKS Kobierzyce – Galakticos Solna 3:2
  • Parasol Wrocław – Polonia Środa Śląska 0:5
  • Kolektyw Radwanice – Olimpia Podgaj – przełożony na 26 sierpnia
  • pauza: Orzeł Marszowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *