KeezaOkrWRO. WKS rozbił Barycz w meczu na szczycie

W meczu na szczycie Keeza Wrocławskiej Okręgówki WKS Wierzbice podejmował lidera z Sułowa. Gospodarze pokonali Barycz aż 5:1.

4LigaWschód. Bracia rozstrzelali beniaminka. Przełamanie Orła, Piasta i Unii

Barycz przyjechała do Wierzbic z kompletem punktów po 3 kolejkach. Gospodarze, którzy w środę pauzowali z powodu kwarantanny Strzelinianki, stracili już punkty w 1. kolejce. Zapowiadało się więc ciekawe widowisko. I rzeczywiście, sporo się działo.

Goście objęli prowadzenie już w 3 min. po strzale głową Adriana Puchały. Strata gola nie zdeprymowała wierzbiczan, którzy jeszcze mocniej starali się o wyrównanie. Z kolei przyjezdni cofnęli się szukając okazji w kontrach.

W 20 min. gracze WKS-u dopięli swego. Po faulu na Adamie Gębarzewskim arbiter wskazuje na 11 metr, a Dariusz Michalak jest pewnym egzekutorem rzutu karnego. Gospodarze poszli za ciosem i w 38 min. sytuację sam na sam z golkiperem wykorzystał Mateusz Kopernicki.

W drugiej połowie to goście musieli mocniej zaatakować, ale defensywa wierzbiczan na niewiele im pozwalała. Gospodarze za to byli niezwykle groźni w ofensywie. W 66 min. na 3:1 podwyższył Mateusz Brzęczek, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie.

Zawodnicy Baryczy rzucili się do odrabiania strat, ale mocniej się odkryli, na co gospodarze tylko czekali. W 87 min. Rafał Rybiński wyszedł na czystą pozycję i strzelił na 4:1.

Wtedy nie wytrzymał jeden z przyjezdnych kibiców. Jak informuje klubowa strona WKS-u, rzucił on pustą plastikową butelką w bliskiej odległości sędziego linowego i ławki rezerwowych gospodarzy. Sędzia główny przerwał mecz na 5 minut.

Po wznowieniu spotkania Przemysław Pych po indywidualnej akcji ustalił wynik meczu na 5:1.

Nowym liderem została Pogoń Oleśnica, która ma 10 punktów. Barycz ma punkt mniej, a WKS traci 3 oczka, ale ma jeden mecz mniej rozegrany od oleśniczan i sułowian.