4LigaWschód. Kolejka wysokich wyników. Mecz na szczycie dla Polonii

Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. W 5. kolejce kilka meczów zakończyło się wysokimi, albo bardzo wysokimi, wynikami. W meczu na szczycie Polonia Trzebnica wygrała z AKS-em Strzegom.

4LigaWschód. Szokujący wynik w Bielawie. Siedem goli Drożyńskiego

Przed tygodniem lider z Bielawy stracił punkty w Bystrzycy Górnej. Tym razem podopieczni Piotra Pietrewicza wzięli srogi rewanż na kolejnym rywalu, czyli Orle Prusice. Goście złożeni w dużej mierze z młodych zawodników ulegli 1:13. Siedem goli dla Bielawianki strzelił Patryk Drożyński. Więcej o meczu przeczytacie pod linkiem powyżej.

Tyle samo punktów co lider – 13 – na koncie ma również 2. w tabeli Sokół Wielka Lipa oraz 3. Polonia Trzebnica. Sokół wygrał 4:0 z Pogonią Pieszyce po 3 golach Artura Kierata i jednym Kevina Castillo.

Trzebniczanie z kolei w meczu na szczycie podejmowali AKS Strzegom. Po ciekawym meczu gospodarze wygrali 2:0. Wynik spotkania otworzył kapitan Przemysław Stasiak. Kilka minut później podwyższył Mateusz Matković.

Strzegomianie doznali pierwszej porażki w sezonie, na zwycięską ścieżkę wrócili natomiast gracze Mechanika Brzezina. Po dramatyczny meczu podopieczni Jacka Kucharskiego wygrali z Unią w Bardzie 3:2. Goście od 4 min. grali w osłabieniu po czerwonej kartce Kacpra Idziaka, który sfaulował wychodzącego na dogodną pozycję Seweryna Ślepeckiego. Mimo gry w osłabieniu Mechanik wkrótce prowadził 2:0 po golach Michała Sikorskiego i Arkadiusza Markowskiego. Jeszcze przed przerwą Unia doprowadziła do remisu za sprawą Andrzeja Wiszowatego i Pawła Świerzawskiego. Rozstrzygający gol padł w 71 min., a jego autorem był Kacper Korkosz.

Jedyną drużyną w stawce z kompletem punktów pozostaje Moto-Jelcz Oława, który ma na koncie trzy rozegrane spotkania. Tym razem wyjazdowe spotkanie oławian w Kłodzku z Nysą zostało odwołane z powodu zalanego boiska.

9 punktów, tyle że po pięciu spotkaniach, ma również Sokół Marcinkowice. Zespół Marcina Krzykowskiego pokonał LKS Bystrzyca Górna 6:0. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Wnęk, Tomasz Rudolf i Jakub Kulej, którzy zdobyli po dwa gole.

Okazałe zwycięstwo, tyle że na wyjeździe, odniósł Piast Żerniki. Wrocławianie wygrali w Wołowie z MKP 5:1 po trzech golach Macieja Kowalczyka i dwóch Mateusza Mojki. Dla gospodarzy honorowe trafienie zaliczył Marek Gacek.

Znacznie bardziej wyrównane spotkanie oglądali kibice w Nowej Rudzie, gdzie Piast podejmował Orła Ząbkowice Śląskie. Goście objęli prowadzenie już w 4 min. po golu Mateusza Łaszczewskiego. Tuż przed przerwą wyrównał Łukasz Kalka, a zwycięskiego gola w 63 min. strzelił debiutujący w drużynie Piasta Brazylijczyk Pedro Hipolito.