4LigaZachód. Szalony mecz w Legnickim Polu. Pierwsze punkty w sezonie Apisu

Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Lider z Chocianowa wygrał w końcówce. Pierwsze punkty Apisu. Szalony mecz i zwycięstwo Mewy w Legnickim Polu.   

 

4LigaWschód. Kolejka wysokich wyników. Mecz na szczycie dla Polonii

Lider z Chocianowa grał na wyjeździe w Wąsoszu. Orla długo remisowała ze Stalą, ale w końcówce goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw Tomisław Żmuda, a następnie, już w doliczonym czasie gry, Rafał Burda przesądzili o wygranej Stalówki.

 

Na drugie miejsce w tabeli wskoczyła Sparta Rudna, która efektownie – bo 5:0 – pokonała Włókniarza Leśna. Gole strzelali Paweł Hołówka – 2, Wojciech Konefał, Daniel Sygnatowicz oraz Łukasz Ostrowski.

 

Tyle samo, czyli 10, punktów mają jeszcze Karkonosze i Orkan. Jeleniogórzanie mają jednak rozegrane cztery mecze. W niedzielę wygrali na wyjeździe z niepokonaną dotąd Odrą Ścinawa 1:0. Zwycięskiego gola w 14 min. spotkania zdobył Bartosz Poszelężny.

 

Również 1:0 wygrała ekipa ze Szczedrzykowic. Orkan pokonał Konfeks Legnica po golu Jarosława Gambala, który padł już w 4 min. meczu.

 

Czwarty mecz bez porażki z rzędu beniaminka z Osiecznicy. Leśnik zremisował w Złotoryi z Górnikiem 2:2. Goście prowadzili po golu Kacpra Pitka, na którego odpowiedział Mateusz Poparda. W II połowie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Jakuba Radkiewicza, wyrównał minutę później Dawid Kałużyński.

 

Pierwsze punkty w sezonie, od razu 3, zdobył Apis Jędrzychowice. Podopieczni Gerarda Jurewicza wygrali w Grębocicach ze Spartą 5:3.

 

Jeszcze więcej goli oglądali kibice w Legnickim Polu, gdzie KS podejmował Mewę Kunice. Po pierwszej połowie beniaminek prowadził 3:1. W 70 min. było 5:1 dla przyjezdnych i wtedy do odrabiania strat rzucili się gospodarze. W ciągu 10 minut zdobyli 3 gole i w 88 min. wynik brzmiał 4:5. Parcie do wyrównanie skończyło się jednak stratą gola KS-u i wygraną Mewy 6:4. Bramki w spotkaniu strzelali: Marcin Wasilewski – 2, Piotr Kmera i Mateusz Alwin oraz Tomasz Cichocki – 2, Marcin Kaczmarek, Rafał Szumański, Marcin Sierak i Arkadiusz Cymbalista.

 

Trzy punkty na wyjeździe zdobyli również gracze z Gryfowa Śląskiego, którzy gościli na boisku Lotnika Jeżów Sudecki. Gole dla Gryfa zdobyli Dawid Król i Bartosz Gola.

 

Tymczasem Kuźnia Jawor podejmowała Prochowiczankę. Gospodarzy wygrali 2:1 po golach Przemysława Wiśniewskiego oraz Marcina Bagińskiego. Honorowe trafienie dla przyjezdnych było autorstwa Tomasza Wojciechowskiwego.

 

5. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • Odra Ścinawa – Karkonosze Jelenia Góra 0:1
  • Sparta Grębocice – Apis Jędrzychowice 3:5
  • Sparta Rudna – Włókniarz Leśna 5:0
  • Górnik Złotoryja – Leśnik Osiecznica 2:2
  • Orkan Szczedrzykowice – Konfeks Legnica 1:0
  • KS Legnickie Pole – Mewa Kunice 4:6
  • Kuźnia Jawor – Prochowiczanka Prochowice 2:1
  • Orla Wąsosz – Stal Chocianów 0:2
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Gryf Gryfów Śląski 0:2
  • pauza: Chrobry II Głogów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *