KeezaOkrWRO. W meczu na szczycie Pogoń zdobyła Środę Śląską. Porażka WKS-u

5. kolejka wrocławskiej Keeza klasy okręgowej za nami. W meczu na szczycie Pogoń wygrała w Środzie Śląskiej z Polonią. Niespodziewana porażka WKS-u. Przełamanie Orła.

Mandziejewicz trenerem Błękitnych. Ambitne plany w Pustkowie Wilczkowskim

Wydarzeniem kolejki był mecz dwóch niepokonanych dotąd zespołów – Polonia Środa Śląska podejmowała Pogoń Oleśnica. Goście objęli prowadzenie w 17 min. po strzale głową Kacpra Korcika. W 51 min. podwyższył pięknym strzałem z ponad 30 metrów Michał Hałapacz. Po meczu? Nic z tych rzeczy. W 75 min. Kamil Liberek z rzutu karnego strzelił gola kontaktowego. W końcówce obie drużyny mogły strzelić jeszcze gole, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Punkt do lidera z Oleśnicy tracą zespoły z Sułowa i Godzieszowej, które swoje mecze grały w niedzielę. Barycz bez większych problemów pokonała Kolektyw Radwanice 4:1.

Burza, która swoje mecze rozgrywa w Pasikurowicach, podejmowała KS Żórawina. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w 2 min. meczu, kiedy do bramki gości trafił Kacper Belica.

Dwie inne drużyny z czołówki dość niespodziewanie przegrały swoje mecze. WKS Wierzbice grał w Jelczu-Laskowicach z Czarnymi. Gospodarze objęli prowadzenie w 36 min. po bramce Radosława Florka. Zaraz po przerwie wyrównał Michał Ociesa. II połowa przebiegała pod dyktando gości, ale końcówka należała do gospodarzy. W 79 min. Dariusz Michalak trafił do własnej bramki, a minutę później Florek ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Czarnych.

Orzeł Pawłowice, po dwóch wygranych w lidze, podejmował Wiwę Goszcz, która dwa mecze przegrała. Gospodarze prowadzili od 10 min. po bramce Romana Kozlynetsa. Wiwa jednak szybko wyrównała, a po kilku kolejnych minutach już prowadziła – strzelali Adrian Dąbrowski i Mateusz Żak. Po przerwie goście dołożyli jeszcze 3 gole – na listę strzelców wpisali się Kacper Rydzyński, ponownie Dąbrowski i Jacek Kodyra – i wygrali ostatecznie 5:1.

W meczu drużyn z jednym punktem na koncie Orzeł Marszowice podejmował Parasola Wrocław. Goście prowadzili po golu Wojciecha Lisa. Jeszcze przed przerwą wyrównał Patryk Dobrzański, a zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Jarosław Wójcik.

Jednym golem – tyle że 1:0 – Odra Malczyce wygrała z Energetykiem Siechnice. Bramka padła z rzutu karnego w 86 min. meczu, a goście kończyli mecz w osłabieniu.

Jedyny remis w tej kolejce padł w Międzyborzu, gdzie Zenit podejmował Zachód Sobótka. Goście prowadzili po bramce Tomasza Rajczakowskiego w 16 min. Wyrównał w 65 min. z rzutu karnego (według goście bardzo kontrowersyjnego) Łukasz Galik.

• pauza: Galakticos Solna

One thought on “KeezaOkrWRO. W meczu na szczycie Pogoń zdobyła Środę Śląską. Porażka WKS-u