Hit kolejki wschodniej grupy IV ligi na remis. Bielawianka – AKS 1:1

W hicie 7. kolejki wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi lider z Bielawy podejmował 3. w tabeli AKS Strzegom. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. 

 

Okręgowy Puchar Polski. Ćwierćfinały w podokręgach Jelenia Góra i Wałbrzych

Mecz mógł się podobać, nie brakował goli, emocji oraz szybkiego tempa. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, starali się pieczołowicie przygotowywać akcje, ale w większości rozbijały się one obronę gospodarzy. Gracze Bielawianki z kolei preferowali szybkie wypady, często z pominięciem drugiej linii. W pierwszym kwadransie gospodarze mieli trzy dogodne sytuacje strzeleckie, ale bardzo dobrze spisywał się w bramce Michał Nowak. AKS odpowiedział strzałem w poprzeczkę po rzucie rożnym.

 

Kilkanaście sekund po rozpoczęciu II połowy goście objęli prowadzenie. Po strzale z dystansu Marcina Morawskiego bramkarz Bielawianki Michał Michalski „wypluł” piłkę, którą z najbliższej odległości do bramki wpakował Damian Migalski.

 

Teraz role się odwróciły. Gospodarze musieli stosować atak pozycyjny, goście nastawili się na kontry. Im bliżej końca meczu, przewaga zawodników z Bielawy była coraz większa. Brakowało jednak konkretów, a jak już się udało stworzyć groźną sytuację – Nowak był na posterunku.

 

Golkiper AKS-u był jednym z najlepszych zawodników na murawie. W 81 minucie nie miał jednak szans pod pięknym uderzeniu z ok. 25 metrów w wykonaniu Bartłomieja Cegiełki.

 

Ostatecznie hit kolejki zakończył się remisem i trzeba przyznać, że to wynik sprawiedliwy.

 

Fot. Damian Węglarz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *