4LigaWschód. Czołówka zremisowała, Lechia coraz bliżej. Pościg Orła w Nowej Rudzie

7. kolejka wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi upłynęła pod znakiem remisów drużyn z czołówki. Jeden mecz został przerwany. Nieudany pościg Orła w Nowej Rudzie.

Hit kolejki wschodniej grupy IV ligi na remis. Bielawianka – AKS 1:1

Wydarzeniem kolejki był mecz w Bielawie, gdzie lider podejmował trzeci w tabeli AKS Strzegom. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie pod linkiem powyżej.

Dwie czołowe drużyny spotkały się również w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół grał z Piastem Żerniki. Tutaj również padł remis, tyle że bezbramkowy.

Na drugie miejsce mógł wskoczyć Moto Jelcz, który grał w Wołowie. Mimo prowadzenia oławian 2:0, spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Więcej o tym meczu (plus materiał video) przeczytacie tutaj.

Z pewnością remisy czołowych zespołów ucieszyły ekipy z Trzebnicy i Dzierżoniowa. Mecz Polonii z Unią Bardo został przełożony na środę. Lechia tymczasem grała z LKS-em Bystrzyca Górna. Goście niespodziewanie objęli prowadzenie po golu Łukasza Somali. Później jednak do akcji wkroczył Marcin Orłowski, który w niewiele ponad 20 minut strzelił 3 gole. Wynik na 4:1 dla dzierżoniowian ustalił Mikołaj Łazarowicz. Lechia traci obecnie do Bielawianki 5 punktów, ale ma 2 mecze mniej rozegrane.

W czołówce jest również Mechanik Brzezina, który na razie rozgrywa wszystkie mecze na wyjazdach. I robi to naprawdę dobrze. Podopieczni Jacka Kucharskiego pokonali w Lubawce Orła 3:0. Gole strzelali Michał Szewczyk – 2 oraz Kacper Korkosz.

Emocji nie brakowało w dwóch pozostałych meczach kolejki. Piast Nowa Ruda najpierw przegrywał z Orłem Prusice 0:1, by wyjść na prowadzenie 3:1. Goście jeszcze przed przerwą złapali kontakt, ale w 73 min. noworudzianie prowadzili już 5:2. Zawodnicy Orła do końca walczyli ambitnie i zdołali doprowadzić do wyniku 5:4. Bramki w tym meczu zdobyli: Marcel Schmidt, Łukasz Kalka – 2, Krzysztof Mika i Adrian Jeziorski oraz Maciej Głogowski, Maciej Marciniszyn – 2 i Caio Fagundes Tavares.

Kilka zmian rezultatu mieliśmy również w Mirkowie. Orzeł Ząbkowice Śląskie po dwóch golach Łukasza Maciejewskiego prowadził do przerwy 2:1. Mirkowianie wyrównali w 55 min., a w 90 zdołali strzelić zwycięskiego gola.

Spotkanie Sokoła Marcinkowice z Pogonią Pieszyce zostało przerwane po około 30 minutach z powodu nawałnicy i zalanego boiska. Gospodarze prowadzili w tym momencie 3:0. Mecz zostanie dograny w innym terminie. Więcej o tym meczu tutaj.