4LigaZachód. Karkonosze nowym liderem. Stal złamana przez Gryfa

Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Lider z Chocianowa pokonany w Gryfowie Śląskim. Jego miejsce zajęły Karkonosze, które w hicie kolejki wygrały w Rudnej.  

 

4LigaWschód. Tak Moto Jelcz wypuścił zwycięstwo w Wołowie [FILM]

7. kolejka zachodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi należała zdecydowanie do gości. Na 9 meczów aż 6 wygrali przyjezdni, dwa zakończyły się zwycięstwem gospodarzy, a raz padł remis.

 

W najciekawiej zapowiadającym się meczu kolejki Sparta Rudna podejmowała Karkonosze Jelenia Góra. Goście wygrali 2:0, a na listę strzelców wpisali się Mateusz Czerwiński i Serhii Taran. Podopieczni Oleksandra Szeweluhina zostali nowym liderem, bowiem swój mecz przegrała Stal Chocianów.

 

Stalówka pojechała do Gryfowa Śląskiego po pięciu ligowych wygranych z rzędu. Goście prowadzili po golu Dawida Wolana. Ostatnie pół godziny meczu należało jednak do Gryfa. Do bramki gości trafiali Dariusz Malarowski, Mateusz Tyszkowski i Tomasz Herdzik i gospodarze wygrali 3:1.

 

Tempa nie zwalnia beniaminek z Osiecznicy. Leśnik tym razem wygrał 4:0 w Legnickim Polu, a po dwie bramki strzelili Dawid Kałużyński i Daniel Ziółkowski. Był to 6 mecz bez porażki gości, z których aż cztery wygrali i wskoczyli na najniższy stopień podium.

 

Tuż za nimi znajdują się drużyny z Głogowa i Szczedrzykowic, który tym razem odniosły skromne zwycięstwa 1:0. Chrobry II pokonał w Grębocicach Spartę po bramce Seweryna Dybizbańskiego. Gol z rzutu karnego Damiana Burdy zapewnił z kolei 3 punkty Orkanowi w spotkaniu z Włókniarzem Leśna.

 

Najwyższa wygrana w kolejce była tym razem dziełem Prochowiczanki, która pokonała w Jeżowie Sudeckim Lotnika 6:1. Do przerwy był remis jej po golach Macieja Górskiego i Borysa Borowca. Po przerwie strzelali już tylko goście, a konkretnie Tomasz Wojciechowski – 2, Dawid Waksmundzki, Grzegorz Grochowski i Szymon Kostyszak.

 

Wysoko, tyle że 4:0, Apis Jędrzychowice wygrał w Złotoryi z Górnikiem. Wynik został ustalony już do przerwy. Hat-trickiem popisał się Patryk Bystryk, a jednego gola dołożył Adrian Woźniczka.

 

Kolejną drużyną, która zdobyła komplet punktów na wyjeździe, był Konfeks Legnica. Podopieczni Michała Grządkowskiego pokonali w Jaworze Kuźnie 3:0. Bramki zdobyli: Adrian Wójcik – 2 oraz Kamil Wójcik.

 

Jedyny remis w kolejce padł w Wąsoszu, gdzie Orla podzieliła się punktami z Mewą Kunice. Goście prowadzili po golu Tomasza Cichockiego. Gospodarze wyrównali dziesięć minut po przerwie.

 

7. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • Sparta Grębocice – Chrobry II Głogów 0:1
  • Górnik Złotoryja – Apis Jędrzychowice 0:4
  • KS Legnickie Pole – Leśnik Osiecznica 0:4
  • Kuźnia Jawor – Konfeks Legnica 0:3
  • Orla Wąsosz – Mewa Kunice 1:1
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Prochowiczanka 1:6
  • Gryf Gryfów Śląski – Stal Chocianów 3:1
  • Sparta Rudna – Karkonosze Jelenia Góra 0:2
  • Orkan Szczedrzykowice – Włókniarz Leśna 1:0
  • Pauza: Odra Ścinawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *