4LigaWschód. Po zaległych meczach Moto Jelcz, Polonia i Lechia w czołówce

W środę, 9 września, rozegrano cztery zaległe mecze wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi.

Ślęza Wrocław znalazła pogromcę. Szkoda, że sędziemu zabrakło odwagi

Dwa środowe spotkania wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi były przełożonymi meczami z 5. kolejki, dwa kolejne to spotkania, które miały odbyć się w miniony weekend.

Mecz Sokół Marcinkowice – Pogoń Pieszyce trwał w sobotę pół godziny. Został przerwany z powodu nawałnicy i zalanego boiska. Dziś spotkanie zostało dokończone od 32 min. i rezultatu 3:0. Ostatecznie gospodarze wygrali 5:0. W sobotę gole strzelali ️Tomasz Rudolf – 2 i Jakub Kulej. W środę Kulej dorzucił jeszcze jednego gola, a piątą bramkę zdobył Jarosław Wejerowski.

Z kolei mecz Polonia Trzebnica – Unia Bardo zostało przełożone na prośbę gospodarzy. Polonia wygrała dziś z Unią 2:1. Unia objęła prowadzenie w 42 min. po golu Dawida Różany. Wyrównał w ostatniej minucie I połowy Oskar Caliński, a zwycięskiego gola strzelił Grzegorz Rajter.

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Lechii Dzierżoniów, którzy zmierzyli się z GKS-em Mirków. Gospodarze wygrali 7:0, a na listę strzelców wpisali się Elton – 2, Marcin Orłowski – 2, Bartosz Rzepski – 2 oraz Mateusz Zatwarnicki.

Tymczasem w Kłodzku Nysa podejmowała Moto Jelcza Oława. Goście wygrali 4:1, choć gospodarze objęli prowadzenie w 12 min. po golu Kamila Kowalskiego. Później jednak trafiali już tylko przyjezdni – Karol Nikodem, Janusz Gancarczyk – 2 i Adrian Gelles.

Po środowych meczach Moto Jelcz awansował na 2. miejsce, Polonia na 3., a a Lechia na 4. miejsce w tabeli. Oławianie i trzebniczanie tracą 1 punkt, a dzierżoniowianie 2 do prowadzącej Bielawianki. Moto Jelcz i Lechia mają jednak jeden mecz mniej rozegrany od lidera.