4LigaWschód. Moto Jelcz nowym liderem. Żbik popsuł debiut Fojnie

8. kolejka wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi. Nowym liderem Moto Jelcz, po wygranej z Polonią. Lechia już na podium. Cztery gole Żbika w Lubawce.

Hit kolejki wschodniej grupy IV ligi na remis. Bielawianka – AKS 1:1

Wydarzeniem kolejki był mecz w Oławie, gdzie Moto Jelcz podejmował Polonię Trzebnica. Stawką meczu był fotel lidera, bowiem Bielawianka zremisowała swój mecz. Gospodarze wygrali 1:0 po golu Krzysztofa Gancarczyka, który pewnie wykonał rzut karny.

Zespół z Bielawy spadł na 2. miejsce po wyjazdowym remisie z Piastem Żerniki. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu 3 minut. Wrocławianie objęli prowadzenie w 60 min. po golu Bartosza Bicza, na którego w 62 min. odpowiedział Paweł Słonecki.

Na podium wskoczyła Lechia Dzierżoniów, która rozgromiła na wyjeździe Orła Prusice 10:1. Łupem bramkowym podzielili się Marcin Orłowski – 3, Oliveira Elton – 3, Mateusz Miazga – 2 oraz Bartosz Rzepski i Mikołaj Łazarowicz po jednym. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Mateusz Chojak. Było to 6. z rzędu zwycięstwo trójkolorowych w sezonie.

Tuż za podium melduje się AKS Strzegom, który pokonał Sokoła Marcinkowice 5:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1 po bramkach Dawida Domaradzkiego i Wojciecha Durajczyka, na które odpowiedział Mikołaj Połomka. W II połowie goście próbowali doprowadzić do remisu, ale w końcówce zapłacili za to wysoką cenę. Po golu Adriana Zielińskiego i dwóch trafieniach Damiana Migalskiego skończyło się na wysokim zwycięstwie AKS-u.

Zadyszkę po świetnym początku sezonu złapał Sokół Wielka Lipa. Podopieczni Marcina Foltyn przegrali w Bardzie z Unią 2:3. Bramki w meczu zdobyli Piotr Fudali i Daniel Malczyk – 2 oraz Kevin Castillo i Jakub Korytkowski.

Szybko po środowej porażce pozbierali się zawodnicy z Mirkowa, którzy ulegli wtedy Lechii 0:7. Teraz GKS wygrał na trudnym terenie w Bystrzycy Górnej 2:0 po golach Filipa Skórnicy i Marcina Szemisa.

Wciąż bez punktów pozostaje Pogoń Pieszyce, która tym razem uległa Piastowi Nowa Ruda 1:2. Goście do przerwy prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Kalka i Bartosz Chabrowski. Pod koniec meczu rozmiary porażki zmniejszył Sławomir Gorząd.

W Kłodzku Nysa podejmowała Mechanika Brzezina z II trenerem – Krzysztofem Konowalczykiem – na ławce. Po środowej porażce z Moto Jelczem Akradiusz Albrecht zapowiedział bowiem, że rezygnuje z posady. Trudno powiedzieć, czy zamieszanie ze szkoleniowcem dodatkowo zdopingowało zawodników gospodarzy, ale po najlepszym meczu w sezonie wygrali 4:1. Bramki dla Nysy strzelili Mikołaj Kotfas, Bartosz Mróz, Wojciech Brogowski i Pavlo Pokhytailo. Dla gości trafił Luis Silva.

Nie udał się Jackowi Fojnie debiut na ławce trenerskiej Orła Lubawka. Jego podopieczni ulegli na własnym obiekcie MKP Wołów 2:8. Cztery gole dla gości zdobył Kamil Żbik, dwa – Marek Gacek, a po jednym Adam Judziński i Dominik Rosiński.