Zaległy mecz III ligi. Sroga lekcja w Lubinie dla beniaminka ze Świdnicy

W zaległym meczu III ligi Zagłębie II Lubin rozbiło Polonię-Stal Świdnica 6:0.

Ślęza liderem III ligi. W meczu na szczycie wrocławianie pokonali MKS Kluczbork

Rezerwy Zagłębia zmierzyły się z Polonią-Stalą Świdnica w ramach zaległej, 6. kolejki III grupy III ligi. W pierwotnym terminie mecz nie odbył się z powodu kwarantanny, której poddani byli zawodnicy Miedziowych. Obie drużyny chciały się przełamać, bowiem ostatnio w lidzie za bardzo im się nie wiodło. Lubinianie przegrali dwa ligowe spotkania z rzędu, a beniaminek w pięciu meczach zdobył zaledwie jeden punkt.

I połowa środowego starcia była w miarę wyrównana. W końcówce jednak gospodarze znokautowali przyjezdnych. W 41 min. gola strzelił Błażej Czuban, a w 45 min. na 2:0 podwyższył Bartosz Zynek.

Z pewnością po przerwie zawodnicy Polonii-Stali liczyli, że powalczą o zmianę rezultatu, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię. W 49 i 53 min. do siatki Bartłomieja Kota trafił Jakub Sypek i właściwie było po meczu.

Grający na luzie gospodarze udzielili gościom srogiej lekcji ostatecznie zwyciężając 6:0. Kolejne bramki zdobyli Daniel Dudziński (z rzutu karnego) i Mateusz Bartolewski.

Po wygranej Zagłębie II awansowało na 9. miejsce w tabeli (po 5 meczach rozegranych), a świdniczanie spadli na ostanie, 19. miejsce.

One thought on “Zaległy mecz III ligi. Sroga lekcja w Lubinie dla beniaminka ze Świdnicy