Connect with us

Okręgówka

KeezaOkrWRO. Czołówka gromi rywali. Od 0:2 do 3:2 w doliczonym czasie gry

Published

on

Okręgówka Wrocław

Barycz pauzowała, WKS został nowym liderem. Dramatyczny mecz w Środzie Śląskiej. GKS po dwóch wygranych wydostał się ze strefy spadkowej.    

 

 

4LigaWschód. Ścisk w czołówce. Skromny, ale udany, debiut Pietraszewskiego

Dotychczasowy lider z Sułowa pauzował, więc nie zabrakło chętnych, by go zdetronizować. Udało się dwóm ekipom, które dodatkowo rozbiły swoich rywali. Nowym liderem został WKS Wierzbice, który rozgromił w Malczycach Odrę 10:0. Hat-tricka ustrzelił Mateusz Kopernicki, po dwa gole zdobyli Dariusz Michalak (oba z rzutów karnych) i Rafał Rybiński, a po jednym dodali Przemysław Pych, Patryk Bartków i Mateusz Brzęczek.

 

Podopieczni Grzegorza Podstawka lepszym bilansem bramek wyprzedzili Pogoń Oleśnica, która pokonała 7:0 Energetyka Siechnice. Bramki dla oleśniczan strzelali Piotr Kotwa ? 3, Karol Siódmiak, Kacper Korcik, Piotr Jasiński i Dawid Drosiński.

 

Barycz spadła na 3. miejsce w tabeli tracąc 1 punkt do prowadzącej dwójki, ale ma jeden mecz mniej rozegrany niż lider z Wierzbic (podobnie jak Pogoń).

 

Grupę pościgową otwiera Burza Godzieszowa, która po emocjonującym spotkaniu zremisowała z Galakticos Solna 3:3. Goście prowadzili już nawet 3:1, ale ostatecznie musieli się zadowolić zaledwie jednym punktem.

 

Polonia Środa Śląska i KS Żórawina do meczu ligowego przystępowały w odmiennych nastrojach. Gospodarze po dwóch meczach bez wygranej, goście po dwóch wygranych. I wydawało się, że podopieczni Jacka Imianowskiego mogą wygrać po raz trzeci z rzędu. Przyjezdni prowadzili 2:0 po golach Przemysława Kiełcza i Krystian Pabiniaka (gole w 59 i 62 min.). W 71 min. Jakub Więckowski strzelił kontaktowego gola dla gospodarzy, ale chwilę później Polonia grała w osłabieniu. Ambitnie grający gospodarze wyrównali po golu w 92 min. Filipa Zająca. Załamani goście rzucili się do ataku, ale zostali mocno skarceni ? w 95 min. Krzysztof Rożek strzelił zwycięskiego gola dla średzian.

 

Wynikiem 3:2 zakończył się również mecz w Międzyborzu, gdzie Zenit pokonał Kolektyw Radwanice. Losy spotkania także rozstrzygnęły się w końcówce. Gospodarze prowadzili po golach Patryka Kluziaka i Szymona Rusieckiego. Goście doprowadzili do wyrównania za sprawą dwóch trafień Rafała Boksy. Zwycięskiego gola dla beniaminka zdobył w 88 min. Sylwester Płoch.

 

Ze strefy spadkowej wydostał się GKS Kobierzyce. Podopieczni Wiesława Urycza wygrali w środę w Jelczu-Laskowicach 5:3 dogrywany mecz (od stanu 2:2). W sobotę pokonali na wyjeździe Orła Pawłowice 2:1. Goście prowadzili po Mateusza Jaskólskiego i Piotra Prokopa, dla gospodarzy trafił Cezary Wyglądacz.

 

Po dwóch wygranych z rzędu chrapkę na kolejne zwycięstwo miał Orzeł Marszowice. Passy nie udało się przedłużyć, bowiem gospodarze ulegli Wiwie Goszcz 0:3. Bramki zdobyli Jacek Kodyra, Jakub Wojciechowski i Adrian Dąbrowski.

 

Czarni Jelcz-Laskowice wygrali ze Strzelinianką 2:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu 33 minut. Goście prowadzili po golu Adriana Rosiaka, na którego dwukrotnie odpowiedział Radosław Florek.

 

W ostatnim spotkaniu dwóch drużyn z niższych rejonów tabeli Parasol Wrocław bezbramkowo zremisował z Zachodem Sobótka.

 

9. kolejka

  • Czarni Jelcz-Laskowice – Strzelinianka Strzelin 2:1
  • Burza Godzieszowa – Galakticos Solna 3:3
  • Orzeł Pawłowice – GKS Kobierzyce 1:2
  • Zenit Międzybórz – Kolektyw Radwanice 3:2
  • Odra Malczyce – WKS Wierzbice 0:10
  • Polonia Środa Śląska – KS Żórawina 3:2
  • Orzeł Marszowice – Wiwa Goszcz 0:3
  • Parasol Wrocław – Zachód Sobótka 0:0
  • Pogoń Oleśnica – Energetyk Siechnice 7:0
  • Pauza: Barycz Sułów.

Okręgówka

Powrót po 3 latach. Zespół z okręgówki ma nowego trenera

Published

on

Krystian Pikaus

Orzeł Marszowice, zespół z wrocławskiej okręgówki, ma trenera. Nowym szkoleniowcem został Krystian Pikaus, dla którego jest to powrót po 3 latach do klubu spod Oławy.

 

Zmiana trenera zespołu z okręgówki. Kto poprowadzi Orła?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Po 3 latach przerwy na ławkę trenerską Orzełka wraca Krystian Pikaus. Postać, której sympatykom naszej drużyny nie trzeba przedstawiać – informuje klub z Marszowic na swoim profilu na Facebooku.

Znany i lubiany, ze świeżym zapałem do podjęcia kolejnych piłkarskich wyzwań. Witamy na pokładzie i życzymy jak najwięcej pozytywnych emocji popartych wysoką ilością zdobytych punktów w nadchodzącej rundzie – czytamy.

 

Krystian Pikaus prowadził już Orła od lipca 2018 roku do końca 2020 roku, kiedy przeniósł się do Moto-Jelcza Oława. Ostatnio, przez półtora roku, prowadził Foto-Higienę Gać.

Nowy-stary trener w Marszowicach zastąpił Jacka Imianowskiego. Przypomnijmy, że zespół z Marszowic po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

 

Fot. Orzeł Marszowice

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera w okręgówce. Cel? Utrzymanie!

Published

on

Górnik Lubin, drużyna z legnickiej okręgówki, ma nowego trenera. Został nim doskonale znany w regionie Robert Malawski.

 

Nieoczekiwana zmiana trenera w okręgówce. 6. miejsce za słabe?

Jak poinformował Górnik Lubin na swoim profilu na Facebooku, Robert Malawski w czwartek, 30 listopada, został oficjalnie trenerem pierwszej drużyny. – Tym samym zastępuje na tym stanowisku grającego trenera Karola Gracza. Trenerowi Karolowi dziękujemy za zaangażowanie od samego początku letnich przygotowań i życzymy samych pomyślności w dalszej przygodzie trenerskiej – informuje klub z Lubina.

 

Przypomnijmy, że Górnik po rundzie jesiennej zajmuje 15. miejsce w tabeli legnickiej okręgówki.

 

Continue Reading

Okręgówka

Nieoczekiwana zmiana trenera w okręgówce. 6. miejsce za słabe?

Published

on

zmiana trenera

Dość nieoczekiwana zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki. Z Polonią Bielany Wrocławskiej żegna się Paweł Ulatowski.

 

Oto nowi trenerzy reprezentacji Dolnego Śląska

Polonia Bielany Wrocławskie w czwartek, 30 listopada, poinformowała o zmienia trenera w swoich mediach społecznościowych. – Pierwszy zespół rozstaje się ze swoim trenerem Pawłem Ulatowskim. Pomimo zajętego 6. miejsca na koniec rundy, zarząd klubu postanawia podjąć decyzję o zmianie trenera – czytamy na Facebooku.

Paweł Ulatowski objął podwrocławską drużynę w połowie rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Pod jego wodzą Polonia wygrała 11 meczów, odnotowała 3 remisy i 10 porażek, osiągając bilans bramkowy 66:49. – Dziękujemy za ten okres w Polonii i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – dodaje klub z Bielan Wr.

 

W bieżącym sezonie Polonia świetnie rozpoczęła rozgrywki, później jednak przechodziła spory kryzys, a na koniec znów prezentowała się całkiem nieźle. Ostatecznie zajęła 6. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera zespołu z okręgówki. Kto poprowadzi Orła?

Published

on

zmiana trenera

Jacek Imianowski nie jest już trenerem Orła Marszowice, zespołu z wrocławskiej okręgówki. Kto poprowadzi drużynę od rundy wiosennej?

 

Hit jesieni dla Słowianina, Miedź II wiceliderem. Górnik kończy z przytupem

Po emocjonujących trzech rundach spędzonych w naszej ukochanej Bandzie Świrów oficjalnie z drużyną pożegnał się były już trener naszego Orzełka – Jacek Imianowski. To był okres pełen wzlotów i upadków, spotkań lepszych i tych mniej udanych – czytamy na facebookowym profilu klubu z Marszowic.

Dziękujemy trenerowi Imianowskiemu za wszystkie niezapomniane chwile, zaangażowanie, pasję i nieustające dążenie do sukcesu. Życzymy Ci, trenerze spektakularnych osiągnięć w dalszej części twojej trenerskiej drogi! Dziękujemy za wszystko! Powodzenia w kolejnych wyzwaniach! – dodaje Orzeł.

 

Przypomnijmy, że zespół z Marszowic po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym szkoleniowcem Orła. Tego zapewne dowiemy się już niebawem.

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera beniaminka okręgówki

Published

on

Marcin Jurasik nie jest już trenerem Wiwy Goszcz, beniaminka wrocławskiej okręgówki.

 

Zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki

We wtorek, 22 listopada, Wiwa Goszcz poinformowała w mediach społecznościowych, że za porozumieniem stron została rozwiązana umowa z trenerem Marcinem Jurasikiem.

Prowadził on zespół seniorów w rundzie jesiennej za wyjątkiem ostatniego spotkania przeciwko Bielanom Wrocławskim, gdzie zastąpił go w tej roli Kamil Sitek trenujący na co dzień juniorów młodszych. Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – informuje klub.

 

Wiwa jest beniaminkiem wrocławskiej okręgówki. Po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie.

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki

Published

on

zmiana trenera

Zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki. Z końcem rundy jesiennej z Błyskiem Kuźniczysko rozstał się trener Sergiusz Szymaniak.

 

Mecz na szczycie na remis, MKP i WKS gromią rywali. Orzeł kończy serię Polonii

W miniony weekend rundę jesienną sezonu 2023/2024 zakończyła wrocławska okręgówka. W ostatnim meczu jesieni Błysk pokonał Rokitę Brzeg Dolny 2:1. Tym samym zespół z Kuźniczyska zakończył rundę na 6. miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie.

 

W rundzie wiosennej zespół spod Trzebnicy poprowadzi już jednak nowy szkoleniowiec. – Z końcem rundy pracę w Błysku Kuźniczysko zakończył trener Sergiusz Szymaniak, który prowadził zielono-biało-czerwonych od lipca bieżącego roku – czytamy w komunikacie klubu.

 

W imieniu zarządu, piłkarzy i całej społeczności naszego klubu składamy serdeczne podziękowania za ogrom pracy włożony na rzecz drużyny. Sergiuszowi Szymaniakowi życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej przygodzie z piłką i do zobaczenia na piłkarskim szlaku – dodają przedstawiciele Błysku.

 

Continue Reading

To się czyta