III liga. Wielkie emocje w podwójnych derbach. Bez przełamania w debiucie Pedryca

Dolnośląskie derby w Lubinie i Gaci na remis. Wielkie emocje i zwroty akcji w obu meczach. Porażka Polonii-Stali w debiucie Jarosława Pedryca.

Polonia-Stal Świdnica ma nowego trenera. Powrót po ponad 10 latach

Rezerwy Zagłębia Lubin po dwóch wygranych z rzędu podejmowały u siebie Piasta Żmigród, który z kolei zanotował serię czterech porażek. Gospodarze po 30 minutach prowadzili 2:0 po dwóch golach Bartosza Zynka i wydawało się, że fatalna seria przyjezdnych zostanie przedłużona. Ambitnie grający podopieczni Kamila Sochy zdołali jednak w II połowie doprowadzić do remisu. Najpierw trafił Dominik Kuboń, a w 76 min. wyrównał Oskar Trzepacz. To nie był jednak koniec emocji. W 85 min. Miedziowi znów prowadzili po golu Joe Romanskiego. Piast jednak grał do końca. W 89 min. ponownie na listę strzelców wpisał się Trzepacz i goście wywieźli z ciężkiego terenu 1 punkt.

Tymczasem Ślęza Wrocław grała w Gaci z Foto-Higieną. Lider prowadził do przerwy 2:0 po golach Tomasza Dyra i Mateusza Kluzka (z rzutu karnego). Wydawało się, że żółto-czerwoni mają mecz pod kontrolą, ale tak było tylko do 47 min., kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Filip Olejniczak. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę i z czasem dopięli swego doprowadzając do remisu. Co ciekawe, obie bramki strzelili byli zawodnicy… Ślęzy, czyli Maciej Matusik i Tobiasz Jarczak. Goście kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem drugą żółtą kartę otrzymał jeszcze Maciej Tomaszewski. Czerwoną kartkę otrzymał także jeden z członków sztabu szkoleniowego Foto-Higieny.

Polonia-Stal Świdnica grała natomiast w Nysie z innym beniaminkiem – Polonią. Niestety, w debiucie Jarosława Pedryca na ławce trenerskiej biało-zielonych świdniczanom nie udało się zdobyć choćby punktu. Mecz zaczął się dla gości fatalnie, bowiem już po 13 minutach przegrywali 0:2. W ciągu 4 minut udało się jednak wyrównać po golach Edil Souza i Roberta Myrty. Na początku II połowy Polonia ponownie wyszła na prowadzenie, ale tym razem gospodarze nie dali sobie wbić gola, a w 73 min. ustalili wynik mecz na 4:2.

Miedź II Legnica zagra w niedzielę w Tarnowskich Górach z Gwarkiem.