KeezaOkrWRO. Polonia zdobyła Wierzbice, Pogoń wraca na fotel lidera

WKS Wierzbice przegrał u siebie z Polonią, Pogoń i Barycz wygrały swoje mecze. Wielkie emocje w Kobierzycach i Żórawinie.

 

4LigaWschód. Hit dla Moto-Jelcza, Lechia nowym liderem. Trzy mecze odwołane

Mecz kolejki odbył się w Wierzbicach, gdzie świeżo upieczony lider podejmował Polonię Środa Śląska. Mimo sporej przewagi i wielu sytuacji podbramkowych gospodarze niespodziewanie przegrali 2:3. WKS prowadził po golu Konrada Kątnego w 12 min. Wyrównał w 50 min. Adam Andrusiak, ale chwilę potem gospodarze znów prowadzili po bramce Michała Ociesy. Poloniści okazali się jednak znacznie bardziej konkretni i do bólu skuteczni. Wyrównał w 72 min. Robert Dutko, a zwycięskiego gola strzelił w 80 min. Andrusiak.

 

Wpadkę WKS-u wykorzystały ekipy z Oleśnicy i Sułowa wysoko pokonując swoich rywali. Pogoń wygrała w Sobótce z Zachodem 5:0 po dwóch golach Filipa Szczypkowskiego, Wojciecha Strójwąsa, Karola Siódmiaka i Tomasza Kargi.

 

Tymczasem Barycz rozbiła u siebie Czarnych Jelcz-Laskowice 6:0. Hat-tricka ustrzelił Radosław Grzywniak, a po jednym golu dodali Michał Musioł, Sebastian Zagórski i Dominik Walkus.

 

Wspomniana wyżej Polonia awansowała na 5. miejsce w tabeli, ale od podium oddziela ją jeszcze Burza Godzieszowa, która nie bez problemów wygrała w Strzelinie 2:1. Na listę strzelców wpisali się Dawid Ostrowski oraz Dominik Maziarz i Jakub Małecki.

 

Kibice Orła Pawłowice w ostatnich tygodniach przeżywają prawdziwą huśtawkę nastrojów, bowiem ich drużyna zwycięstwa przeplata porażkami. Teraz była kolej wygranej i Orzeł… wygrał 3:0 w Solnej z Galakticos.

 

Rośnie natomiast forma ekipy z Kobierzyc. Podopieczni Wiesława Urycza po emocjonującym meczu pokonali 4:3 Zenit Międzybórz i była to ich czwarta wygrana z rzędu. Goście prowadzili już 2:0, ale GKS wyrównał jeszcze przed przerwą. Później gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale gracze Zenita już nie zdołali wyrównać. Bramki strzelali: Piotr Prokop – 2, Tomasz Lisicki i Jakub Gucwa oraz Szymon Rusiecki – 2 i Łukasz Galik.

 

Emocji i goli nie brakowało także w Żórawinie. KS do przerwy prowadził z Orłem Marszowice 3:0 po golach Macieja Rynga – 2 i Jakuba Stachowskiego. Po zmianie strzelali tylko goście – też trzy razy. Po bramce zdobyli Sławomir Dutka, Łukasz Kucyniak oraz Remigiusz Chowaniak. Ten ostatni wyrównał w 95 min. spotkania.

 

Remisem, tyle że 2:2, zakończył się mecz w Goszczu, gdzie Wiwa grała z Parasolem Wrocław. Dla gospodarzy 2 razy trafił Jakub Wojciechowski, dla wrocławian strzelali Piotr Dulik i Rafał Sandulski.

 

Mecz Kolektyw Radwanice – Odra Malczyce został odwołany z powodu zalanego boiska i zostanie rozegrany w innym terminie.

 

10. kolejka

  • Zachód Sobótka – Pogoń Oleśnica 0:5
  • Wiwa Goszcz – Parasol Wrocław 2:2
  • KS Żórawina – Orzeł Marszowice 3:3
  • WKS Wierzbice – Polonia Środa Śląska 2:3
  • Kolektyw Radwanice – Odra Malczyce – przełożony
  • GKS Kobierzyce – Zenit Międzybórz 4:3
  • Galakticos Solna – Orzeł Pawłowice 0:3
  • Strzelinianka Strzelin – Burza Godzieszowa 1:2
  • Barycz Sułów – Czarni Jelcz-Laskowice 6:0
  • Pauza: Energetyk Siechnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *