4LigaWschód. Wysokie wygrane Piasta i Sokoła, udany “debiut” u siebie Mechanika

Wschodnia grupa Koleje Dolnośląskie IV ligi. We wtorek i środę zostały rozegrane trzy mecze przełożone z soboty, kiedy pogoda pokrzyżowała plany czwartoligowców.

Pierwsza wygrana Sokoła na wyjeździe. Od razu 6:0

Dokończenia 10. kolejki rozpoczęło się we wtorek w Bardzie gdzie Unia podejmowała Sokoła Marcinkowice. Goście wysoko zwyciężyli 6:0 i było to ich pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w bieżącym sezonie. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie pod linkiem powyżej.

Wysokie zwycięstwo odniósł również Piast Żerniki, który podejmował swojego imiennika z Nowej Rudy. Choć kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie,  gdyby w 16 min. rzut karny wykorzystał Bartosz Chabrowski. Strzał napastnika gości świetnie obronił jednak Bartłomiej Guździoł, a chwilę później było 1:0… dla gospodarzy.

Wrocławian na prowadzenie wyprowadził Maciej Kowalczyk, a kilka minut później kolejnego dołożył Mateusz Magusiak. Po przerwie gospodarze trzy razy trafili do bramki noworudzian ostatecznie wygrywając 5:0. Na listę strzelców wpisali się Karol Osiecki, Michał Szewczyk i Michał Babiec.

Bardziej zacięte było spotkanie w niedalekiej Brzezinie, gdzie Mechanik grał z MKP Wołów. Był to pierwszy mecz na własnym stadionie gospodarzy w tym sezonie, bowiem wcześniej trwała modernizacja obiektu. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie, ale gospodarze natychmiast wyrównywali. Końcówka należała już do Mechanika, który wygrał 4:2. Bramki dla brzeźniczan strzelili Przemysław Ujas, Marcin Korkosz i Philip Silva (oba z rzutów karnych).