4LigaWschód. Piast nie zatrzymał Lechii. Popisy strzeleckie Drożyńskiego i Rajtera

11. kolejka wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi. Lechia swoją passę śrubuje, a passę Piasta przerwała. Popisy strzeleckie Drożyńskiego i Rajtera.

Derby dla Sokoła. Moto-Jelcz przegrywa po raz pierwszy w sezonie

Jednym z ciekawszych meczów 11. kolejki były derby gminy Oława, w których Sokół Marcinkowice ograł Moto-Jelcza Oława 4:2. Była to pierwsza porażka oławian w lidze. Więcej o tym meczu przeczytacie klikając w link powyżej.

Tymczasem w Dzierżonowie spotkały się dwie drużyny, które nie zaznały smaku porażki od 1. kolejki. Potem gospodarze wygrali 8 meczów z rzędu, a Piast Żerniki nie przegrali przez 9 kolejek (4 razy wygrywając i 5 razy remisując). Lechia przerwała passę wrocławian wygrywając 2:0 po golach Marcina Orłowskiego i Arkadiusza Majewskiego.

Lechia wykorzystała wpadkę Moto-Jelcza i umocniła się na fotelu lidera. Na 2. miejsce wskoczyła Bielawianka, która rozbiła Orła Lubawka 9:0. Katem gości okazał się Patryk Drożyński, który strzelił 5 goli. Po dwa trafienia dołożyli Adam Bońkowski i Bartłomiej Cegiełka.

Formą strzelecką błysnął w sobotę również Grzegorz Rajter. Napastnik Polonii Trzebnica zdobył 4 bramki w wygranym 5:3 meczu z Mechanikiem Brzezina. Jednego gola dla gospodarzy strzelił Tomasz Serweta, a dla przyjezdnych trafiali Luis Silva, Arkadiusz Markowski i Filip Janiak.

Ostre strzelanie urządzili sobie również zawodnicy LKS-u Bystrzyca Górna, którzy rozbili Orła Prusice 9:1. Co ciekawe, to goście objęli prowadzeni w 7 min. po bramce Szymona Hupy. Później trafiali już jednak tylko gospodarze. Hat-tricka ustrzelił Paweł Czarny, dwie bramki zdobył Łukasz Żygadło, a po jednej dołożyli Italo De Olivera, Eryk Klemiński i Łukasz Somala, a Patryk Mularski zaliczył gola samobójczego.

By zdobyc komplet punktów znacznie bardziej musiała się natrudzić ekipa ze Strzegomia, która wygrała w Mirkowie 2:1. Goście prowadzili po bramce Rolanda Emeki, ale w II połowie wyrównał Marcin Szemis. Pod koniec spotkania zwycięskiego gola dla AKS-u zdobył Kamil Sadowski.

Do niespodzianki doszło w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół podejmował Nysę Kłodzko. Goście prowadzili po golu Łukasza Tracza, na którego jeszcze przed przerwą odpowiedział Jakub Pelwecki. Ostatnie pół godziny należało do Nysy, której zawodnicy zdobyli 3 gole: ponownie Tracz oraz Piotr Satanowski i Filip Barski. Była to pierwsza w sezonie wyjazdowa wygrana kłodczan.

Trzecią wygraną z rzędu pod wodzą Ryszarda Pietraszewskiego odniósł Orzeł Ząbkowice Śląskie. Gospodarze pokonali ostatnią w tabeli Pogoń Pieszyce 3:0. Bramki strzelali: Marek Dyda – 2 oraz Seweryn Raszpla.

Jedyny remis w tej kolejce padł w Nowej Rudzie, gdzie Piast podejmował Unię Bardo. Dla gospodarzy trafiali Łukasz Kalka i Bartosz Chabrowski, a dla gości Łukasz Idzi oraz Seweryn Ślepecki.