Zaplanowana przed sezonem zmiana trenera rezerw Miedzi wchodzi w życie

Marcin Płuska zostanie trenerem III-ligowych rezerw Miedzi Legnica. Zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Robaszka, który w sobotę poprowadził w ostatnim meczu drużynę w meczu z GKS-em Pniówek Pawłowice.

 

Kur… zaje… Ci pedale jeba… Śląsk II wygrywa po wielkich nerwach i kontrowersjach

Wojciech Robaszek, który dotąd łączył funkcje trenera III-ligowego zespołu i dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi, od 12 października skupi się na pracy organizacyjno-szkoleniowej i rozwijaniu Akademii. Jego następcą zostanie Marcin Płuska, który od sierpnia był przygotowywany do tej roli.

 

Jak informuje strona klubu, już przed startem sezonu zapadła decyzja, że docelowo dyrektor Wojciech Robaszek skupi się na zarządzaniu Akademią. W sierpniu jego asystentem został Marcin Płuska, który docelowo miał zostać trenerem rezerw Miedzi, ale dostał czas by poznać klub, zawodników i system pracy w Akademii.

 

W końcu to nastąpi. Od 12 października oficjalnie obejmie on stanowisko pierwszego trenera Miedzi II. – Latem umawialiśmy się, że najdalej w połowie października przejmie zespół i nadszedł ten czas. Jestem przekonany, że Marcin sobie poradzi. To młody, bardzo ambitny trener, który przez ostatnie miesiące poznał od środka drużynę, przyglądał się naszej pracy, a teraz samodzielnie będzie ją kontynuował. Oczywiście, w każdej chwili może też liczyć na moje wsparcie – podsumował Wojciech Robaszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi.

 

źródło: miedzlegnica.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *