KeezaOkrWRO. Pierwsze punkty Strzelinianki i Energetyka. W czołówce bez zmian

Po 10 meczach bez punktów, pierwsze zdobycze na swoim koncie zapisały Strzelinianka i Energetyk Siechnice. Tymczasem czołówka zgodnie wygrała swoje mecze.

Kur… zaje… Ci pedale jeba… Śląsk II wygrywa po wielkich nerwach i kontrowersjach

Strzelinianka i Energetyk były do tej pory jedynymi drużynami z zerowym dorobkiem punktowym. W 12. kolejce obie przerwały fatalną serię. Zespół ze Strzelina na własnym obiekcie pokonał Zenit Międzybórz 2:1.

Energetyk grał na wyjeździe w Goszczu. I po godzinie gry wydawało się, że siechniczanie znów poniosą porażkę. W 60 min. Wiwa prowadziła bowiem 3:0 po golach Jakuba Wojciechowskiego, Adriana Dąbrowskiego i Macieja Cybulskiego. Goście się nie poddali i w 5 minut… wyrównali. Dwie bramki strzelił Marcin Józefowicz, a jednego dołożył Kacper Stańko.

Tymczasem w czołówce bez zmian. Lider z Oleśnicy grał w Żórawinie. Pogoń wygrała 3:1 po dwóch golach Filipa Szczypkowskiego i jednym trafieniu Piotra Kotwy, dla KS-u strzelił Mateusz Królik.

Wicelider z Wierzbic grał u siebie z Parasolem Wrocław. Gracze WKS-u wstrzelili się dopiero po przerwie. Ostatecznie trzykrotnie pokonali bramkarza gości, a na listę strzelców wpisali się Rafał Rybiński, Dominik Wejerowski oraz Adam Gębarzewski.

Tymczasem trzecia w tabeli Barycz w meczu kolejki podejmował Orła Pawłowice. Sułowianie wygrali 5:2. Obecnie podopieczni Dominika Piotrowskiego tracą do WKS 1 punkt (mają 2 mecze mniej rozegrane), a do Pogoni 4 (mają jeden mecz mniej rozegrany).

Na brak emocji nie mogli z pewnością narzekać kibice w Jelczu-Laskowicach i Kobierzycach. Czarni podejmowali Burzę Godzieszowa i po 18 minutach prowadzili 3:1. Happy endu dla gospodarzy jednak nie było, bo później do siatki trafiali tylko przyjezdni, którzy wygrali 4:3. Bramki strzelali: Radosław Florek, Piotr Kucharczyk i Marek Miniach oraz Marcin Mróz, Kacper Belica, Mateusz Słomski i Maciej Fitowski.

GKS podejmował natomiast będącą w dobrej formie Polonię Środa Śląska. Goście prowadzili od 13 min. po golu Bartosza Rybki. Gospodarze odpowiedzieli dopiero po przerwie, ale od razu trzy razy – kolejno gole zdobywali Krystian Bagiński, Piotr Prokop i Radosław Wiaderkiewicz. W 78 min. średzianie złapali kontakt po trafieniu Adama Andrusiaka, ale grając już wtedy w liczebnym osłabieniu nie zdołali rady doprowadzić do remisu. Co więcej, stracili jeszcze dwie bramki – po raz drugi na listę strzelców wpisali się Bagiński i Prokop, i GKS wygrał 5:2.

Trener Kolektywu Radwanice Andrzej Gomołysek miał do dyspozycji w meczu z Orłem Marszowice zaledwie 12 zawodników, w tym kilku juniorów. Jego podopieczni i tak długo dotrzymywali rywalowi kroku, bo do 61 min. przegrywali zaledwie 0:1. Potem jednak worek z golami się rozwiązał i Orzeł wygrał ostatecznie 6:0. Gole zdobyli: Kasper Morawski – 2, Jarosław Wójcik – 2, Patryk Dobrzański i Łukasz Kucyniak.

W ostatnim meczu kolejki Galakticos Solna pokonali Odrę Malczyce 3:1. Dla gospodarzy trafiali Wojciech Ciołek, Piotr Mrowiec i Adrian Tatko, dla goście Kornel Drączkowski.