Hit okręgówki dla Pogoni. WKS nie wykorzystał karnego i gry w przewadze

Wydarzeniem 13. kolejki Keeza wrocławskiej okręgówki był mecz w Oleśnicy, gdzie lider – Pogoń – podejmowała wicelidera, czyli WKS Wierzbice. Emocji w meczu nie brakowało, a gospodarze ostatecznie wygrali 2:0.

 

4LigaWschód. Bielawianka gromi Mechanika, AKS i Sokół gonią czołówkę

Początek spotkania to typowy mecz walki. Z pierwszej fazy meczu zwycięsko wychodzą gospodarze, którzy w 21 min. obejmują prowadzenie pod ładnym strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Mateusza Jendrycy. Goście szybko odpowiedzieli golem Rafała Rybińskiego, ale arbiter liniowy zasygnalizował, że wcześniej piłka opuściła linie końcową boiska i gol nie został uznany.

 

W 60 min. drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał zawodnik gospodarzy Tomasz Karga. Wydawało się, że gościom będzie łatwiej wyrównać. Najbliżej tego wierzbiczanie byli w 79 min., kiedy arbiter wskazał na wapno po faulu na Michale Ociesie.

 

Dariusz Michalak do tej pory nie mylił się z 11 metrów, tym razem posłał piłkę nad poprzeczką. Zamiast 1:1, wkrótce było 2:0 dla oleśniczan po golu Piotra Kotwy.

 

Pogoń umocniła się na 1. miejscu w tabeli i ma już 6 punktów przewagi nad WKS-em, który dodatkowo ma jeden mecz więcej rozegrany. Druga w tabeli jest Barycz Sułów, która traci do oleśniczan 4 oczka, ale ma jeden mecz mniej rozegrany.

 

2 thoughts on “Hit okręgówki dla Pogoni. WKS nie wykorzystał karnego i gry w przewadze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *