Czerwona strefa w całym kraju. Co to oznacza dla piłki nożnej?

Od 24 października teren całej Polski będzie czerwoną strefą. Co to oznacza dla piłki nożnej?

 

Czesi zawieszają rozgrywki w niższych ligach. Czy nam też to grozi?

Dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia w życiu społecznym, które wejdą w życie w sobotę 24 października. Cała Polska będzie objęta czerwoną strefą. Co to oznacza dla piłki nożnej?

 

W przypadku rozgrywek na razie nic się nie zmienia. Mecze nadal będą odbywały się bez udziału kibiców, co zostało wprowadzone już 17 października. Muszą być jednak zachowane wszelkie reżimy sanitarne.  

 

Z drugiej strony, przynajmniej dwa punkty mogą budzić wątpliwości:

  • zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 osób w jednej grupie, chodzi nie tylko o zgromadzenia, ale i o zwykłe spotkania (wyjątki to spotkania zawodowe oraz spotkania osób, które wspólnie zamieszkują).
  • dzieci i młodzież od godz. 8 do 16 może wychodzić z domu tylko pod opieką dorosłego (dotyczy to młodzieży do 16. roku życia)

 

Na szczęście rozgrywkom, przynajmniej na razie, nic nie grozi. – Na dzisiaj nie ma tematu przerwania rozgrywek. Mecze bez publiczności. Obostrzenia tak. Maski na ławkach, wszelka dezynfekcja, mierzenie temperatury przed meczem, obostrzenia w poruszaniu się autobusami – poinformował Andrzej Padewski, prezes DolZPN.

 

czerwona strefa piłka nożna

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *