4LigaZachód. Thrillery w Osiecznicy i Ścinawie. Sparta gromi, Świdwa razy 5

14. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Wielkie emocje w kilku meczach, których losy ważyły się do końcowych minut. Sparta gromi KS.

4LigaWschód. Orzeł postraszył lidera, ale przegrał. Wielkie emocje w Bardzie

Mecz lidera z Jeleniej Góry z Gryfem Gryfów Śląski został przełożony z powodu kwarantanny w zespole gości. Do Karkonoszy zbliżyły się na 3 punkty rezerwy Chrobrego, które grały z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Choć spotkały się czołowa drużyna z ostatnią w tabeli, zwycięstwo gospodarzom ne przyszło łatwo. Goście długo prowadzili po golu Krzysztofa Białkowskiego. W II połowie wyrównał Przemysław Siudak, a wynik ustalił w 60 min. Konrad Grzymisławski.

2:1 wygrał też 3. w tabeli Apis Jędrzychowice, który podejmował Stal Chocianów. W tym meczu remis utrzymywał się aż do 88 min.,kiedy zwycięska bramkę dla gospodarzy zdobył Daniel Piechno. Wcześniej, jeszcze w I połowie, trafiali Patryk Morawski oraz Adam Tomaszewski.

Trwa dobra passa Prochowiczanki. Podopieczni Roberta Gajewskiego pewnie wygrali w Leśnej z Włókniarzem 4:0. Bramki strzelali: Tomasz Wojciechowski – 2, Dawid Waksmundzki oraz Borys Borowiec.

Ciekawy mecz oglądali kibice w Złotoryi, gdzie Górnik podejmował Orkana Szczedrzykowice. Goście do przerwy prowadzili już 3:0 po dwóch golach Marcina Ogórka i jednym Łukasza Filipiaka. Po godzinie gry Mateusz Dudzic dwoma golami doprowadził do wyniku 2:3, ale mimo starań, gospodarze nie zdołali już wyrównać.

Odwrotnie potoczyły się losy meczu w Osiecznicy. Leśnik prowadził do przerwy z Mewą Kunice po bramce Daniela Ziółkowskiego. Kiedy ten sam zawodnik w 48 min. podwyższył na 2:0, wydawało się, że 3 punkty zostaną w Osiecznicy. Goście się jednak nie poddali. W 52 min. kontaktowego gola zdobył Arkadiusz Cymbalista, a niedługo potem wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale górą był bramkarz gospodarzy. Goście jednak wyrównali w 62 min. po trafieniu Marcina Kaczmarka, a 78 ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie gry wynik na 2:4 ustalił Tomasz Cichocki.

Gdy już jesteśmy przy piłkarskich thrillerach, to tego nie zabrakło również w Ścinawie. Orla trzy razy obejmowała prowadzenie w meczu z Odrą, a gospodarze trzy razy doprowadzali do remisu. Gdy w 90 min. trafił dla gości Hubert Kornicki, wydawało się, że 3 punkty pojadą do Wąsosza, w 92 min. wyrównał Patryk Długosz. Wcześniej bramki strzelali Jakub Kruk i Patryk Obiała oraz Robert Sobieraj i Piotr Birk.

O ile trzy ostatnie mecze były bardzo wyrównane, to w Rudnej doszło do deklasacji. Sparta rozbiła mocno osłabione kadrowe KS Legnickie Pole 13:2. Pięć goli dla gospodarzy strzelił Dawid Świdwa, 3 – Kamil Olszewski, a po jednym Wojciech Konefał, Daniel Sygnatowicz, Dominik Suchora, Mateusz Kochman, a jeden gol był samobójczy. Dla gości trafiali Adam Wasilewski i Mateusz Alwin.

Nadspodziewanie łatwo przyszło również zwycięstwo zawodnikom Sparty Grębocice w meczu z Kuźnią Jawor. Na gola Kamila Łętkowskiego jeszcze przed przerwą odpowiedział Seweryn Suchecki, a le po zmianie stron trafiali już tylko gospodarze, a dokładniej ponownie Łętkowski, Łukasz Szuszkiewicz – 2 i Adam Kubik.