KeezaOkrWRO. W czołówce bez zmian, przełamanie KS-u i Parasola

W czołówce bez zmian, bowiem wszystkie prowadzące drużyny wygrały swoje mecze, choć nie wszystkim przyszło to łatwo. Przełamanie zespołów z Żórawiny i Wrocławia. 

 

4LigaWschód. Orzeł postraszył lidera, ale przegrał. Wielkie emocje w Bardzie

 Lider z Oleśnicy grał w Radwanicach z Kolektywem, który wygrał dwa ostatnie mecze. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich trzydziestu minutach. Goście prowadzili 2:0, po bramkach Filipa Szczypkowskiego i Dawid Drosińskiego. W 75 min. gospodarze złapali kontakt po trafieniu Krzysztofa Juszczaka, ale końcówka znów należała do przyjezdnych. Bramki Jerzego Łady i Piotra Jasińskiego przesądziły o wygranej Pogoni 4:1.

 

Barycz Sułów podejmowała Odrę Malczyce i po 24 minutach prowadził już 2:0, po golach Michała Musioła i Macieja Bachty. Na tym jednak popisy strzeleckie gospodarzy się skończyły, a w II połowie groźniejsi zaczęli być przyjezdni. W 68 min. Marcin Zieliński zdobył dla Odry gola i do końca sułowianie nie mogli być pewni zwycięstwa, które ostatecznie odnieśli.

 

Łatwiej poszło WKS-owi Wierzbice, który wysoko pokonał Energetyka Siechnice 9:0. Dla gospodarzy strzelali Dominik Wejerowski – 2, Rafał Rybiński – 3, Jakub Jakóbczyk, Kamil Śmigielski oraz Marcel Jamrozowicz.

 

Do ciekawej konfrontacji doszło w Pasikurowicach, gdzie Burza Godzieszowa grała z Orłem Pawłowice. Wrocławianie objęli prowadzenie już w 3 min. po trafieniu Macieja Szymkowiaka. W 21 min. wyrównał, a gole w II połowie Jarosława Kotwickiego i Marcina Mroza przesądziły o wygranej Burzy 3:1.

 

Orzeł nie stracił jednak 5. pozycji w tabeli, bowiem swoje mecze przegrały również drużyny będące bezpośrednio za nim w tabeli. Galaktyczni z Solnej doznali wysokiej porażki 0:6 na własnym stadionie w meczu z Orłem Marszowice. Na usprawiedliwienie gospodarzy trzeba jednak dodać, że od 23 min. grali w osłabieniu. Gole dla gości strzelali Patryk Dobrzański – 2, Dawid Pożarycki – 2, Tomasz Kozimor i Jarosław Wójcik.

 

Do trzech porażek z rzędu wzrosła seria Polonii Środa Śląska, która przegrała w Strzelinie 2:5. Średzianie prowadzili po bramce Kamila Liberka, ale później Strzelinianka zdobyła 5 goli. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Będkowski, Konrad Wojewoda, Krzysztof Rogan, Damian Kuriata i Dawid Dochniak. Rozmiary porażki zmniejszył w ostatniej minucie Bartosz Skóra.

 

Po pięciu meczach bez wygranej komplet punktów zdobył Parasol Wrocław, który zwyciężył w Kobierzycach 2:1. Gol na wagę wygranej padł w 90 min. po strzale Macieja Adamka. Wcześniej listę strzelców wpisali się Piotr Prokop i Filip Bielecki.

 

Przełamał się również KS Żórawina, który po pięciu meczach bez wygranej wygrał z Zachodem Sobótka 3:0. Bramki zdobywali Andrii Danyliuk, Mateusz Królik oraz Paweł Olenkiewicz.

 

Mecz Czarni Jelcz-Laskowice – Zenit Międzybórz został przełożony na 28 listopada z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

 

14. kolejka

  • KS Żórawina – Zachód Sobótka 3:0
  • WKS Wierzbice – Energetyk Siechnice 9:0
  • Kolektyw Radwanice – Pogoń Oleśnica 1:4
  • GKS Kobierzyce – Parasol Wrocław 1:2
  • Galakticos Solna – Orzeł Marszowice 0:6
  • Strzelinianka Strzelin – Polonia Środa Śląska 5:2
  • Barycz Sułów – Odra Malczyce 2:1
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Zenit Międzybórz – przełożony na 28 listopada
  • Burza Godzieszowa – Orzeł Pawłowice 3:1
  • Pauza: Wiwa Goszcz.

One thought on “KeezaOkrWRO. W czołówce bez zmian, przełamanie KS-u i Parasola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *