Grasz w sobotę mecz ligowy? Sędzia może nie dojechać [AKTUALIZACJA]

W sobotę, 31 października, odbędzie się kolejka w niższych ligach ? od III ligi ligi do B klasy. W tych najniższych rozgrywkach zabraknie sędziów.

 

Zaległe mecze w zachodniej grupie IV ligi i wrocławskiej okręgówce

Piłka zawodowa w weekend nie gra (poza kilkoma zaległymi spotkaniami), w sobotę grają natomiast niższe ligi, od III ligi w dół. Niestety, wszystkie spotkania odbędą się w jeden dzień ? w sobotę 31 października, bowiem na niedzielę przypada Dzień Wszystkich Świętych.

 

Co to oznacza? Niestety, na wielu meczach w niższych ligach zabraknie sędziów. Najtrudniejsza sytuacja pod tym względem będzie w strefie wrocławskiej. Z prostej przyczyny ? tutaj jest zdecydowanie najwięcej spotkań do obsadzenia.

 

Skąd problem z arbitrami? Przede wszystkim, jak już wspomniałem, głównie z tego powodu faktu, że wszystkie spotkania odbędą się jednego dnia, a dotąd były rozłożone na sobotę i niedzielę.

 

Nie brakuje również arbitrów, którzy się urlopowali, bowiem wyjeżdżają w związku z Dniem Wszystkich Świętych.

 

Gdzie zabraknie najwięcej arbitrów w strefie wrocławskiej? W przypadku rozgrywek seniorów, pełnych obsad można się spodziewać w IV lidze i okręgówce.

 

W A klasie, na 31 meczów, trójki sędziowskiej można spodziewać się tylko na 6-7 meczach. Na pozostałe spotkania został oddelegowany tylko jeden arbiter.

 

W B klasie jeden arbiter będzie luksusem. Na 54 spotkania zaplanowane w tej klasie rozgrywkowej sędzia został wyznaczony na 39 meczów. W pozostałych przypadkach zawody będzie musiał poprowadzić sędzia przygodny.

 

Aktualizacja

Jak już po publikacji przedstawiciele związku poinformowali,  że przynajmniej częściowo uda się uzupełnić braki arbitrami z innych podokręgów. 

 

(stan obsady na 30 października)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *