4LigaZachód. Bezbramkowe hity. Od 4:1 do 4:5 w Jaworze, przełamanie KS-u

15. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Dwa najciekawiej zapowiadające się mecze zakończyły się bezbramkowymi remisami. Wielkie emcje w Jaworze.

 

4LigaWschód. MKP skończył serię Sokoła. Podium bez zmian

Wydarzeniem kolejki był mecz w Prochowicach, gdzie gospodarze podejmowali Apis Jędrzychowice, czyli spotkały się ze sobą drużyny z 4. i 3. miejsca w tabeli. Woli walki obu drużynom odmówić nie można, ale nie przełożyło się to na bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

 

Bez goli również w Chocianowie, gdzie Stal grała z liderem z Jeleniej Góry. Karkonosze odskoczyły więc od rezerw Chrobrego na 1 punkt. Mecz głogowian z Gryfem Gryfów Śl. został przełożony na 18 listopada.

 

Goli nie brakowało za to w innych meczach. Najwięcej padło w Jaworze, gdzie Kuźnia grała ze Spartą Rudna. Gospodarze po 5 porażkach z rzędu zagrali wyśmienitą I połowę. Po 20 minutach prowadzili 3:0 po dwóch golach Marcina Bagińskiego i jednym Bartosza Karbowiaka. W 34 min. gola dla gości z rzutu karnego zdobył Paweł Hołówka, ale jeszcze przed przerwą Karbowiak podwyższył na 4:1. Wydawało się, że gospodarze w końcu się przełamią. II połowa należała jednak do przyjezdnych, którzy strzelili 4 gole i wygrali 5:4. Zwycięski gol dla Sparty padł w 90 min. meczu. Dla zespołu z Rudnej strzelali Mateusz Kochman – 2, Paweł Hołówka oraz Dominik Suchora.

 

Po czterech porażkach z rzędu przełamał się natomiast KS Legnickie Pole, który wygrał z Górnikiem Złotoryja 2:1. Goście prowadzili po bramce Krzysztofa Kaliciaka. Po zmianie stron dla gospodarzy trafiali Marcin Wasilewski i Jakub Adach.

 

Emocji nie brakowało również w Kunicach, gdzie Mewa grała z Włókniarzem Leśna. Gospodarze objęli prowadzenie już w 3 min. po golu Rafała Szumańskiego, na którego goście przed przerwą odpowiedzieli dwa razy. Kuniczanie już w 50 min. wyrównali z rzutu karnego wykorzystanego przez Arkadiusza Cymbalistę. Zwycięska bramka dla gości padła kwadrans później po strzale Tomasza Cichockiego. Warto zauważyć, że Włókniarz kończył mecz w dziewiątkę.

 

W Jeżowie Sudeckim Lotnik podejmował Odrę Ścinawa. Goście wygrali 3:0 po golach Patryka Obiały, Damian Maśleja i Damiana Cichuty.

 

Na wyjeździe wygrała również Sparta Grębocice, która pokonała w Wąsoszu Orlę 2:0. Obie bramki dla przyjezdnych zdobył Maciej Rybak. Była to trzecia z rzędu wygrana grębociczan, którzy wcześniej – w 11 meczach – komplet punktów zdobyli tylko raz.

 

Własne boisko nie okazało się szczęśliwe dla Konfeksu. Legniczanie ulegli leśnikowi Osiecznica 1:4. Gole w meczu strzelali Kamil Wójcik oraz Daniel Ziółkowski, Kacper Pitek, Artur Broszko i Dawid Kałużyński.

 

15. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • KS Legnickie Pole – Górnik Złotoryja 2:1
  • Kuźnia Jawor – Sparta Rudna 4:5
  • Orla Wąsosz – Sparta Grębocice 0:2
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Odra Ścinawa 0:3
  • Stal Chocianów – Karkonosze Jelenia Góra 0:0
  • Prochowiczanka Prochowice – Apis Jędrzychowice 0:0
  • Mewa Kunice – Włókniarz Leśna 3:2
  • Konfeks Legnica – Leśnik Osiecznica 1:4
  • Gryf Gryfów Śląski – Chrobry II Głogów – przełożony na 18 listopada
  • Pauza: Orkan Szczedrzykowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *