KeezaOkrWRO. Derby gminy dla Kolektywu, pościg Burzy dwa razy udany

10 goli i duże emocje w derbach gminy Siechnice. Burza dwa razy dogoniła Zenita. Przełożone mecze lidera i wicelidera.  

 

4LigaWschód. Orzeł postraszył lidera, ale przegrał. Wielkie emocje w Bardzie

W sobotniej kolejce nie grali lider i wicelider, czyli drużyny z Oleśnicy i Sułowa, których mecze zostały przełożone na koniec listopada. Grał WKS Wierzbice, choć do meczu w Sobótce niemal nie doszło, bowiem stan boiska pozostawiał wiele do życzenia. Ostatecznie spotkanie się odbyło, a murawa została mocno zniszczona. Goście wygrali 4:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Dawid Januszewicz, dla WKS-u strzelali Dominik Wejerowski, Kamil Suppan – 2 oraz Jakub Jakóbczyk.

 

Wierzbiczanie wskoczyli na 2. miejsce, ale mają dwa mecze więcej rozegrane od pierwszej Pogoni oraz trzeciej Baryczy. Tuż za podium znajduje się Burza Godzieszowa, która po dramatycznym meczu wywiozła 1 punkt z Międzyborza. Zenit dwa razy obejmował prowadzenie (2:0 i 4:1), ale goście dwa razy doprowadzali do remisu. Bramki strzelali Jakub Budzowski, Zbigniew Sieraczek, Przemysław Sitek i Szymon Rusiecki oraz Marcin Mróz, Maciej Fitowski, Adam Ratajczak i Kacper Belica.

 

Sporych emocji nie brakowało również w innych spotkaniach. W Siechnicach, w debrach gminy, Energetyk podejmował Kolektyw Radwanice. Goście w ciągu 4 minut I połowy – od 32 od 35 min. – strzelili 3 gole, a na listę strzelców wpisali się Marcin Muraszkiewicz, Krzysztof Juszczak i Dawid Błachut. W II połowie gospodarze ambitnie walczyli, strzelili nawet 4 gole, problem w tym, że 3 kolejne stracili i ostatecznie przegrali debry 4:6. W II połowie gole strzelali Marcin Józefowicz – 2, Tomasz Chmiel i Sylwester Kleśta oraz Rafał Boksa – 2 i Bartosz Książkowski.

 

W Malczycach do przerwy meczu Odry z Czarnymi Jelcz-Laskowice był remis 2:2. Po przerwie trafiali tylko goście, którzy wygrali 4:2.Bramki: Marcin Zieliński i Piotr Gałek oraz Radosław Florek, Adrian Okoń, Marek Miniach i Aleksandr Mulyk.

 

Na wyjeździe wygrali również Galaktyczni z Solnej. Goście prowadzili we Wrocławiu z Parasolem 4:0 po dwóch golach Piotra Mrowca i jednym trafieniu Adriana Żaka i Mateusza Drabickiego. Rozmiary porażki zmniejszył Michał Woźnica.

 

Pozostałe dwa mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. Gol w 8 min. Kaspra Morawskiego przesądził o wygranej Orła Marszowice ze Strzelinianką Strzelin.

 

Bardziej okazałą wygraną odniosła Wiwa Goszcz, która pokonała KS Żórawina 4:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Miłosz Bolaczek, Jacek Kodyra, Adrian Dąbrowski oraz Jakub Wojciechowski.

 

15. kolejka

 • Zenit Międzybórz – Burza Godzieszowa 4:4
 • Odra Malczyce – Czarni Jelcz-Laskowice 2:4
 • Orzeł Marszowice – Strzelinianka 1:0
 • Parasol Wrocław – Galakticos Solna 1:4
 • Energetyk Siechnice – Kolektyw Radwanice 4:6
 • Zachód Sobótka – WKS Wierzbice 2:4
 • Wiwa Goszcz – KS Żórawina 4:1
 • Polonia Środa Śląska – Barycz Sułów – przesunięty na 28 listopada
 • Pogoń Oleśnica – GKS Kobierzyce – przełożony na 29 listopada
 • Pauza: Orzeł Pawłowice (Wrocław).

One thought on “KeezaOkrWRO. Derby gminy dla Kolektywu, pościg Burzy dwa razy udany

 1. Boisko w Zachodniej zostało zniszczone i jak wynika z oficjalnej strony nie zagrają u siebie do końca sezonu. Podobno delegat,który został wezwany na spotkanie,zmienił decyzję sędziów i nakazał rozegrać spotkanie a żeby był smaczek to delegat uwaga,był z klubu WKS Wierzbice,czyli rywala z którym gospodarze się mierzyli. Liczę na zawieszenie delegata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *