KeezaOkrWRO. Derby gminy dla Kolektywu, pościg Burzy dwa razy udany

Published

on

Keeza Okręgówka

10 goli i duże emocje w derbach gminy Siechnice. Burza dwa razy dogoniła Zenita. Przełożone mecze lidera i wicelidera.

4LigaWschód. Orzeł postraszył lidera, ale przegrał. Wielkie emocje w Bardzie

W sobotniej kolejce nie grali lider i wicelider, czyli drużyny z Oleśnicy i Sułowa, których mecze zostały przełożone na koniec listopada. Grał WKS Wierzbice, choć do meczu w Sobótce niemal nie doszło, bowiem stan boiska pozostawiał wiele do życzenia. Ostatecznie spotkanie się odbyło, a murawa została mocno zniszczona. Goście wygrali 4:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Dawid Januszewicz, dla WKS-u strzelali Dominik Wejerowski, Kamil Suppan ? 2 oraz Jakub Jakóbczyk.

Wierzbiczanie wskoczyli na 2. miejsce, ale mają dwa mecze więcej rozegrane od pierwszej Pogoni oraz trzeciej Baryczy. Tuż za podium znajduje się Burza Godzieszowa, która po dramatycznym meczu wywiozła 1 punkt z Międzyborza. Zenit dwa razy obejmował prowadzenie (2:0 i 4:1), ale goście dwa razy doprowadzali do remisu. Bramki strzelali Jakub Budzowski, Zbigniew Sieraczek, Przemysław Sitek i Szymon Rusiecki oraz Marcin Mróz, Maciej Fitowski, Adam Ratajczak i Kacper Belica.

Sporych emocji nie brakowało również w innych spotkaniach. W Siechnicach, w debrach gminy, Energetyk podejmował Kolektyw Radwanice. Goście w ciągu 4 minut I połowy ? od 32 od 35 min. – strzelili 3 gole, a na listę strzelców wpisali się Marcin Muraszkiewicz, Krzysztof Juszczak i Dawid Błachut. W II połowie gospodarze ambitnie walczyli, strzelili nawet 4 gole, problem w tym, że 3 kolejne stracili i ostatecznie przegrali debry 4:6. W II połowie gole strzelali Marcin Józefowicz ? 2, Tomasz Chmiel i Sylwester Kleśta oraz Rafał Boksa ? 2 i Bartosz Książkowski.

W Malczycach do przerwy meczu Odry z Czarnymi Jelcz-Laskowice był remis 2:2. Po przerwie trafiali tylko goście, którzy wygrali 4:2.Bramki: Marcin Zieliński i Piotr Gałek oraz Radosław Florek, Adrian Okoń, Marek Miniach i Aleksandr Mulyk.

Na wyjeździe wygrali również Galaktyczni z Solnej. Goście prowadzili we Wrocławiu z Parasolem 4:0 po dwóch golach Piotra Mrowca i jednym trafieniu Adriana Żaka i Mateusza Drabickiego. Rozmiary porażki zmniejszył Michał Woźnica.

Pozostałe dwa mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. Gol w 8 min. Kaspra Morawskiego przesądził o wygranej Orła Marszowice ze Strzelinianką Strzelin.

Bardziej okazałą wygraną odniosła Wiwa Goszcz, która pokonała KS Żórawina 4:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Miłosz Bolaczek, Jacek Kodyra, Adrian Dąbrowski oraz Jakub Wojciechowski.

2 listopada, 2020 at 11:50 pm

Boisko w Zachodniej zostało zniszczone i jak wynika z oficjalnej strony nie zagrają u siebie do końca sezonu. Podobno delegat,który został wezwany na spotkanie,zmienił decyzję sędziów i nakazał rozegrać spotkanie a żeby był smaczek to delegat uwaga,był z klubu WKS Wierzbice,czyli rywala z którym gospodarze się mierzyli. Liczę na zawieszenie delegata.

Leave a Reply

Okręgówka

Ze Ślęzy do Polonii. Weteran ma być inspiracją dla młodych zawodników

Published

on

Trzech nowych zawodników dołączyło do Polonii Trzebnica występującej we wrocławskiej okręgówce. Wśród nich jest  weteran Paweł Sasin, znany kiedyś z gry w Śląsku Wrocław, a ostatnio reprezentujący barwy Ślęzy.

Niemal 100 meczów w ekstraklasie, mistrzostwo Cypru. Piątkowski w okręgówce

Weteran polskich boisk Paweł Sasin od rundy wiosennej występuje w Polonii Trzebnica. Mimo – rocznikowo – 41 lat na karku, bez problemu wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie drużyny prowadzonej przez Pawła Troninę. Zresztą trudno, żeby było inaczej, wszak jeszcze jesienią był podstawowym zawodnikiem III-ligowej Ślęzy Wrocław. Z Kłokoczycami rozstał się głównie z tego powodu, że wrocławski klub z powodów finansowych mocno odmłodził kadrę zespołu.

Sasin jest doskonale znany we Wrocławiu z gry w Śląsku, choć młodsi kibice mogą go nie pamiętać, bowiem z WKS-u odszedł do Lecha Poznań latem 2004 roku, a więc 20 lat temu!

Oprócz Lecha, doświadczony pomocnik występował w ekstraklasie w Koronie Kielce, Cracovii Kraków, ŁKS-u Łódź i Górniku Łęczna. W sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 207 meczów, w których strzelił 7 bramek. Do tego ma niemal 200 spotkań na koncie na zapleczu ekstraklasy. – Wierzymy, że Paweł będzie prawdziwą inspiracją dla wszystkich naszych młodych piłkarzy – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

Ze Ślęzy Wrocław do Polonii trafił również bramkarz Wiktor Gasztyk. – Wiktor to nie tylko utalentowanym młody bramkarz, ale także wychowanek Polonii i prawdziwa inspiracja dla wszystkich naszych młodych piłkarzy. Jego determinacja, umiejętności i zaangażowanie na boisku sprawiły, że grał w takich klubach jak Ruch Chorzów, Ślęza Wrocław czy Śląsk Wrocław U19 – czytamy w social mediach Polonii.

Nowym graczem w barwach trzebniczan jest również obrońca Piotr Jasiński, który już w pierwszym meczu w Gaci wpisał się na listę strzelców. – Piotr z pewnością wzmocni formację defensywną, a przy stałych fragmentach gry będzie stwarzał zagrożenie dla bramki przeciwników – informuje Polonia.

24-latek jest wychowankiem Odry Wrocław, później występował również w Centralnej Lidze Juniorów w barwach Śląska Wrocław, a także grał w takich klubach jak Pogoń Oleśnica, Polonia Jaszowice, Orla Wąsosz, a ostatnio Orzeł Pawłowice Wrocław.

Continue Reading

Okręgówka

Lider obroniony w ostatniej akcji, derby na remis. Przełamanie Orła

Published

on

Lider z Wołowa obronił 1. miejsce w tabeli po golu w ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry rozstrzygnęły się też derby Galakticos – WKS. Przełamanie Orła Marszowice.

Hit kolejki dla Baryczy, wysokie wygrane lidera i wicelidera

W ostatnich sekundach meczu z Bresną Brzeźno lider z Wołowa obronił 1. pozycję w ligowej tabeli. W 94. min. to siatki gospodarzy trafił Marek Gacek. Gospodarze, którzy walczą o utrzymanie, prowadzili do przerwy po golu Dawida Molskiego. W 54. min. wyrównał Kacper Głowieńkowski, który pojawił się na murawie w II połowie. – To drugi mecz, w którym tracimy bramkę w doliczonym czasie gry i tym samym tracimy kolejne punkty – podsumowali gospodarze na swoim profilu na Facebooku.

Lidera gonią ekipy z Gaci i Mirkowa. Błyskawica, po porażce w pierwszej wiosennej kolejce, tym razem bez większych problemów pokonała na wyjeździe beniaminka w Bystrzycy. Bramki strzelali Łukasz Orzechowski, Robert Sobieraj, Rafał Woźniak i Iegor Tarnov.

GKS tymczasem już w piątek, po szalonym meczu, pokonał Polonię Bielany Wrocławskie 7:4 (Tutaj więcej: Najpierw pogrom, później pościg. Grad goli w meczu GKS-u z Polonią ).

Wiele działo się w derbach Galakticos Solna – WKS Wierzbice. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 37. min. po golu Jakuba Głazowskiego. W 55. min. Jakub Kosyl podwyższył prowadzenie Galaktycznych i zaczęło pachnieć niespodzianką. W samej końcówce jednak goście dopięli swego. W 87. min. kontaktową bramkę zdobył Alefe Lima, a w 91. min. z rzutu karnego wyrównał Patryk Chrapek.

Polonia Trzebnica, która przed tygodniem pokonała w Gaci ówczesnego lidera, tym razem podejmowała Wratislavię Wrocław. Gospodarze byli faworytem, ale ostatecznie ulegli przyjezdnym 0:1. Jedynego gola meczu zdobył Maciej Głogowski.

Po pięciu porażkach z rzędu i sześciu meczach bez wygranej przełamał się Orzeł Marszowice, który pokonał Błysk Kuźniczysko 2:0. Gole zdobyli Oleksandr Laptsai oraz Vasyl Pasichnyk.

Wielkie emocje w Goszczu, gdzie Wiwa grała z Rokitą Brzeg Dolny. W ciągu pierwszych 23 minut padły aż cztery gole. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Adriana Dąbrowskiego, na którą błyskawicznie odpowiedzieli Patryk Bobkiewicz i Dominik Chylak. Niedługo potem wyrównał Michał Lotka. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, bramkę na 3:2 w 93. min. strzelił Jakub Wojciechowski.

W niedzielę Plon Gądkowice pokonał Orła Pawłowice Wrocław 2:0. Bramki strzelali Tomasz Szymanowski i Adrian Rajkiewicz.

on

Już w piątek rozpoczęły się zmagania w 17. kolejce wrocławskiej okręgówki. Na inaugurację zmagań GKS Mirków podejmował Polonię Bielany Wrocławskie.

Siedem transferów wicelidera wałbrzyskiej okręgówki

Ligowa kolejka rozpoczęła się już w piątek w Kiełczowie, gdzie GKS Mirków podejmował Polonię Bielany Wrocławskie. Co ciekawe, w przerwie zimowej trenerem tej drugiej drużyny został Grzegorz Dorobek, który jeszcze niedawno – niemal przez 4 lata – był związany z GKS-em.

Byli podopieczni nie mieli jednak sentymentów, bo już do przerwy prowadzili 3:0. Na początku II połowy goście zdobyli gola, ale w odpowiedzi mirkowianie – w ciągu ośmiu minut – strzelili kolejne 3 gole i zrobiło się 6:1.

Koniec emocji? Nic z tych rzeczy. W 73. min. trener gości dokonał trzech zmian, a w przeciągu kolejnych 6 minut jego podopieczni odpowiedzieli również trzema bramkami i było już „tylko” 6:4.

Polonia jednak kontaktu już nie złapała, a gracze gospodarzy zaliczyli jeszcze jedno trafienie i ostatecznie GKS wygrał 7:4.

Okręgówka

Published

on

Skałki Stolec

Skałki Stolec są obecnie wiceliderem wałbrzyskiej okręgówki. Przed startem rundy wiosennej do zespołu dołączyło siedmiu graczy.

30 zawodników w szerokiej kadrze Dolnego Śląska UEFA Region’s Cup

Skałki Stolce po pierwszej wiosennej kolejce wałbrzyskiej okręgówki wskoczyły na 2. miejsce w tabeli. Niedawno pisaliśmy o trzech graczach, którzy przeszli właśnie ze Skałek do lidera Orła Ząbkowice Śląskie.

Tymczasem do zespołu ze Stolca w przewie zimowej dołączyło siedmiu zawodników. Brazylijczyk Edson „Edi” Nunes wzmocnił środek obrony zespołu. – To 21-letni zawodnik, dla którego Skałki będą pierwszą drużyną w Polsce – informuje klub na profilu na Facebooku.

Z rezerw Lechii Dzierżoniów do Skałek trafił Dawid Ziółkowski. – Dawid nie wystąpił w pierwszym meczu przez małą kontuzję, ale mamy nadzieję, że w najbliższym meczu będzie już czarował na boisku – czytany na klubowej stronie.

Wcześniej – z Iskry Jaszkowa – do zespołu dołączyli Kamil Dawiec, Łukasz Gargała oraz Jarek Drobek, a Kamil Kuska z Pogoń Pieszyce.

Tymczasem Damian Szydziak przeniósł się z Polonii-Stali Świdnica, a w Stolcu będzie grającym asystentem trenera.

Okręgówka

Ze Skałek do Orła. Trzy transfery na szczycie okręgówki

Published

on

Orzeł Ząbkowice Śląskie dokonał trzech transferów w przerwie zimowej. Trzech doświadczonych graczy przeszło do Orła Skałek Stolec, czyli innej drużyny z czołówki wałbrzyskiej okręgówki.

32-letni Tomasz Robak to zawodnik, który swoją dotychczasową przygodę piłkarską dzielił na klubu z Opolszczyzny i Dolnego Śląska. – „Robson” w obecnej kadrze Orła z pewnością będzie najbardziej doświadczonym graczem i jako jedyny może pochwalić się występami na poziomie centralnym, gdy grał w II lidze w barwach Ruch Zdzieszowice – informuje klub z Ząbkowic Śl.

Doświadczony pomocnik ostatnio grał w Skałkach Stolec, a przez lata reprezentował w naszym regionie barwy Unii Bardo, Zamku Kamieniec Ząbkowicki i… ząbkowickiego Orła.

Po 2,5-rocznej przerwie do Orła wrócił również Michał Szabat. – Ten filigranowy zawodnik z powodzeniem może zagrać na praktycznie każdej pozycji na boisku, a nabyte doświadczenie na boiskach IV-ligowych z pewnością przełoży się na dobre liczby „Szabiego” – informuje klubowy profil na Facebooku.

29-letni zawodnik ostatnio grał w Skałkach Stolec, a wcześniej oprócz Orła grał jeszcze w Unii Bardo i Sparcie Ziębice.

Trzeci zimowej transfer Orła również odbył się na linii Stolec – Ząbkowice Śląskie. 29-letni Robert Herdy jest wychowankiem Unii Bardo i podobnie jak poprzednicy, w przeszłości reprezentował już barwy ekipy z Ząbkowic Śl.

W pierwszej wiosennej kolejce wałbrzyskiej okręgówki Orzeł wygrał w Żarowie ze Zjednoczonymi 5:3 i został, wobec porażki Bielawianki, samodzielnym liderem. Skałki Stolec wygrały natomiast z Polonią Bystrzyca Kłodzka i zostały nowym wiceliderem.

Okręgówka

Łuczak pogrążył Błyskawicę w 95. minucie! Zmiana lidera, udany pościg w Solnej

Published

on

Zmiana lidera wrocławskiej okręgówki po pierwszej wiosennej kolejce. Porażkę Błyskawicy z Polonią wykorzystał MKP Wołów. Emocje do końca i udany pościg w Solnej.

Czołówka odskakuje, ważna wygrana Iskry. Przełamanie Prochowiczanki

Wrocławska okręgówka rozpoczęła rundę wiosenną i od razu doszło do zmiany lidera. Błyskawica Gać po dramatycznym meczu przegrała u siebie z Polonią Trzebnica 2:3. Zwycięskiego gola dla goście zodbył w 95. min.! Daniel Łuczak. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Piotr Ficoń i Grzegorz Zygadło oraz Michał Tylki i Piotr Jasiński.

Potknięcie podopiecznych Marcina Krzykowskiego wykorzystał MKP Wołów, który wygrywając z Plonem Gądkowice wskoczył na 1. miejsce w tabeli. Więcej o tym meczu TUTAJ: Skuteczność ze sparingów przełożył na ligę. Hat-trick w debiucie

Pozostałe drużyny z czołówki również nie miały łatwych przepraw. WKS Wierzbice podejmował Rokitę Brzeg Dolny i to goście wyszli na prowadzenie za sprawą Jakuba Pelweckiego. Co prawda zaraz po przerwie wyrównał Krzysztof Bialik, ale losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Dokładnie w 81. min., kiedy Patryk Chrapek strzelił gola na 2:1.

Wratislavia Wrocław podejmowała GKS Mirków i po kwadransie przegrywała 0:2. Strzelanie rozpoczął Wiktor Mosur, nowy gracz gości, a chwilę później wynik podwyższył Kamil Pyzłowski. Mimo wielu okazji obu stron później padł już tylko jeden gol, kiedy gola na 1:2 strzelił Maciej Bogacki (według strony ŁNP był to gol samobójczy).

Wspomniana Polonia Trzebnica przewodzi grupie pościgowej za czołową czwórką, a tuż za nią jest jej imienniczka z Bielan Wrocławskich. Polonia pokonała na inaugurację wiosny na własnym boisku Orła Marszowice 2:0, jeden gol był samobójczy, a drugiego zdobył Oleksandr Somkin.

Od wygranej 2:0 rozpoczął również Orzeł Pawłowice. Podopieczni Adama Ratajczaka wygrali z Burzą Bystrzyca po golach Wiktora Flarskiego i Kacpra Borowskiego.

Bardzo ważną wygraną w Kuźniczysku odniosła Wiwa Goszcz, która pokonała Błysk 2:1 po golach Adriana Dąbrowskiego i Marcina Sobinskiego.

Jedyny remis w kolejce padł w Solnej, gdzie Galakticos podejmowali Bresnę Brzeźno. Goście prowadzili już 2:0 po bramkach Pawła Gryza i Dawida Molskiego, ale gospodarze – mimo że kończyli mecz w osłabieniu – zdołali odwrócić losy meczu. Najpierw kontaktowego gola zdobył Mateusz Patryło, a w doliczonym czasie gry wyrównał Patryk Mostowik.